Wyłudzali pieniądze podając się za policjantów

1

PIASECZNO Kryminalni z Piaseczna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o podawanie się za policjantów i dokonanie oszustwa na co najmniej 60 tysięcy złotych oraz usiłowanie kolejnych oszustw na kwotę 200 tysięcy złotych. 49 i 58-letni mężczyźni najbliższe miesiące spędzą w jednym z aresztów śledczych.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna przed kilkoma tygodniami zatrzymali 49-latka podejrzewanego o dokonywanie w porozumieniu z innym mężczyzną wyłudzeń znacznych kwot pieniędzy. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni podając się za policjantów dokonali oszustwa na 60 tysięcy złotych. Usiłowali w podobny sposób oszukać kolejne osoby na 200 tysięcy złotych.
Zatrzymanie 49-latka miała bardzo dynamiczny charakter, podczas prowadzonego przez policjantów pościgu, mężczyzna wbiegł na teren budowy S2 ( obwodnica Warszawy). Przestał uciekać dopiero wtedy gdy oddano strzały ostrzegawcze.

Drugi z mężczyzn, 58-latek wpadł na warszawskiej Woli. Podczas zatrzymania, a także w miejscach zamieszkania obu mężczyzn, kryminalni znaleźli między innymi etui z policyjnym logo oraz przedmioty i dokumenty mające legitymizować rzekomą pracę w policji.

Dziś już obaj mężczyźni znajdują się w jednym z aresztów śledczych. Przestępstwo, o które są podejrzewani zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

AB/KPP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię