Wymierzona w drifterów akcja „But” zakończona sukcesem. Ale policja ma też inne priorytety!

5

PIASECZNO Po rozmowach z władzami gminy, a w szczególności z wiceburmistrz Piaseczna Hanną Kułakowską-Michalak komendant powiatowy mł. insp. Robert Pach, postawił przed swoimi podwładnymi trzy główne cele, których realizacja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ma terenie miasta


Celem numer jeden było ukrócenie nielegalnego driftowania, które odbywało się na dużych parkingach przy szkołach, centrach handlowych, ale także na terenie miasta. O sprawie pisaliśmy kilka tygodni temu. Od tego czasu popisy drifterów rzeczywiście ustały. Miało to związek z rozpoczętą pod koniec kwietnia akcją „But”. Policjanci i strażnicy miejscy patrolowali najczęściej uczęszczane przez drifterów miejsca i bezwzględnie karali ich mandatami. Kolejnym celem postawionym przed piaseczyńskimi funkcjonariuszami jest wyeliminowanie spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach, a więc na placach zabaw, w publicznych parkach, ogrodach, skwerach. Najczęściej do łamania zakazu dochodzi w parku przy ul. Chyliczkowskiej i w Parku Zachodnim.
– Ten problem nasila się szczególnie w okresie letnim, będziemy z nim walczyć – deklaruje nadkom. Jarosław Sawicki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.
Trzeci priorytet to regularne kontrole miejsc z automatami o niskich wygranych. Kontrole takie już się odbywają, a uczestniczą w nich również pracownicy Urzędu Skarbowego. Do tej pory funkcjonariusze zarekwirowali 9 nielegalnych maszyn do gier, jednak zapowiadają, że to dopiero początek.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Ale dlaczego kontrole picia? Kiedy w końcu zacznie się kontrolowanie palenia papierosów? Przepisy są w tej kwestii głupie, bo nikt alkoholu komuś na siłę nie w lewa, a smród papierosów muszą wdychać wszyscy – ale to piwa nie można wypić prawie nigdzie, ale smrodzić można już prawie wszędzie. I nawet te kilka miejsc, w których jest zakaz palenia, jest całkowicie ignorowany (przez palących jak i policję/straż miejską). A tutaj powstaje jeszcze kwestia śmiecenia tym syfem, bo 95% zwyczajnie wyrzuca pety na chodniki/trawniki/ulicę, co też chyba jest ignorowane przez służby.

  2. A może pani Kułakowska -Michalak zajmie się swoim referatem-oświatą i w końcu ogarnie dyrektorkę z placówki przy ul.Kalin ?Czy na to brak czasu-JUŻ ROK CZEKAMY NA ROZWIĄZANIE PROBLEMU .Do roboty pani Haniu ,proszę nie szukać tematów zastępczych -my rodzice pani zawsze przypomnimy co pani obiecała a nadal nie zrobiła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię