Wyniki kocich konkursów

0
Wyniki kocich konkursów

PIASECZNO W sobotę 18 marca odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień w konkursach zorganizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Piasecznie: plastycznego – „Kota portret własny” oraz literackiego – „Kocie opowieści”.


Wydarzenie odbyło się w budynku filii bibliotecznej w Piasecznie. Tam też można oglądać prace plastyczne do końca marca. Natomiast nagrodzone opowiadania o kotach są dostępne na stronie internetowej biblioteki powiatowej www.pbp-piaseczno.eu.

Wpłynęło bardzo dużo prac konkursowych. Portretów kota wykonanych głównie przez dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej był aż 180, natomiast opowiadań o kociej tematyce – 17. Wśród tak ogromnej ilości uczestników wyłonienie zwycięzców przez Komisję Konkursową było nie lada wyzwaniem. Komisja pod przewodnictwem dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Piasecznie, Danuty Kalugi, przyznała nagrody w konkursie plastycznym w trzech kategoriach:

  • I kategoria – wiek przedszkolny: I miejsce – Liliana Sasim (ZSP w Józefosławiu), II miejsce – Zofia Szweycer, III miejsce – Mateusz Zaporowski (ZSP w Józefosławiu), Wyróżnienie – Ola Łata (ZSI nr 5 w Konstancinie-Jeziornie)
  • II kategoria – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, I miejsce – Agnieszka Zub (ZSP w Józefosławiu), Amelia Borowska (ZSP w Józefosławiu), II miejsce – Michał Sieradzki (ZSP w Józefosławiu), Maciej Leśniak (ZSP w Józefosławiu), III miejsce – Zofia Czepiel (ZSP w Józefosławiu), Olga Kwiecińska (ZSI nr 5 w Konstancinie-Jeziornie), Wyróżnienie – Justyna Kowalska (ZSI nr 5 w Konstancinie-Jeziornie), Otylia Mróz (ZSP w Józefosławiu), Joanna Serafin (Szkoła Podstawowa w Głoskowie), Antonina Kwiręg (ZS nr 2 w Konstancinie-Jeziornie), Michalina Augustyniak (ZSP w Józefosławiu), Julia Jamiołkowska (ZSP w Piasecznie), Antosia Szymczak (ZSP w Nowej Iwicznej), Marcelina Ziółkowska (ZSI nr 5 w Konstancinie-Jeziornie), Mateusz Zaperet (ZSP w Józefosławiu)
  • III kategoria – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych: I miejsce – Amelia Styś (ZSP w Józefosławiu), II miejsce – Ola Mordzelewska (ZSP w Józefosławiu), III miejsce – Urszula Szumska (ZSI nr 5 w Konstancinie-Jeziornie), Wyróżnienie – Zuzia Kubańska (ZSI nr 5 w Konstancinie-Jeziornie)

Komisja konkursu literackiego „Kocie opowieści” przyznała nagrody następującym osobom:

  • I miejsce – Alicja Wieczorek (ZS RCKU),
  • II miejsce – Maja Łepkowska (Gimnazjum nr 2 w Piasecznie),
  • III miejsce – Weronika Kuczaj (Gimnazjum nr 1 w Piasecznie),
  • Wyróżnienie – Dominika Glinka (ZSI nr 5 w Konstancinie-Jeziornie), Krystian Bielawski (Gimnazjum nr 1 w Piasecznie).

Po uroczystości na wszystkich licznie zgromadzonych laureatów i gości czekał słodki poczęstunek. Uczestnicy mogli też porozmawiać z członkami Komisji o swoich pracach: literatem, panem Wojciechem Letkim i grafikiem, panem Michałem Dębskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię