Wyniki wyborów na Prezydenta RP w skali powiatu piaseczyńskiego

27

POWIAT W powiecie piaseczyńskim największe poparcie wyborców otrzymał Rafał Trzaskowski (39,77 proc.). Na Andrzeja Dudę zagłosowało 34,11 proc. biorących udział w wyborach. Frekwencja wyniosła 74,03 proc.

W skali powiatu trzeci wynik uzyskał Szymon Hołownia 14,90. Na Krzysztofa Boska głosowało 5,98 proc. wyborów, na Roberta Biedronia 2,32 proc., Władysława Kosinika-Kamysza 2,02 proc. Pozostali kandydaci otrzymali wynik poniżej 0,25 proc. Tradycyjnie wyniki w gminach Piaseczno, Lesznowola i Konstancin-Jeziorna są korzystne dla kandydata Koalicji Obywatelskiej, natomiast w Prażmowie, Górze Kalwarii i Tarczynie chętniej głosowano na kandydata PiS.

Wyniki wyborów na Prezydenta RP w gminie Piaseczno

Bez zaskoczenia. Rafał Trzaskowski największe poparcie otrzymał w gminie Piaseczno – 44, 51 proc. Tutaj na Andrzeja Dudę głosowało zaledwie 29,04 proc. biorących udział w wyborach.

 

Wyniki wyborów na Prezydenta RP w gminie Lesznowola

Wyniki wyborów na Prezydenta RP w gminie Konstancin-Jeziorna

Wyniki wyborów na Prezydenta RP w gminie Tarczyn

Wyniki wyborów na Prezydenta RP w gminie Góra Kalwaria

Wyniki wyborów na Prezydenta RP w gminie Prażmów

27 KOMENTARZE

 1. Jak można głosować na Trzaskowskiego. On nie ma żadnego programu dla Polski oprócz obstrukcji. Sam nie radzi sobie z zarządzaniem z Warszawą, ścieki trafiają do Wisły, naćpani kierowcy prowadzą autobusy, podwyżki śmieci i pękające rury ciepłownicze. Chyba w Piasecznie mieszkają resortowe dzieci.

  • Zaręczam ci, że w Piasecznie mieszkają także prawicowi troglodyci, oszołomy oraz pospolite głupki.

   P.S. Trzaskowski jest mi doskonale obojętny. Ale mniemanie, że prezydent dwumilionowego miasta będzie pilnował kierowców miejskich autobusów i sprawdzał, czy czasem się nie naćpali albo nie napili, to już poziom TVP Info.
   Prezydent RP jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, prawda?
   Zgodnie z twoją logiką odpowiada on więc za każdy przypadek pijaństwa w naszej wspaniałej armii, ustawiane przetargi tamże, śmiertelne wypadki na poligonach, katastrofy samolotów wojskowych etc.?
   Odpowiada czy nie?

   P.S.2. A jaki program ma twój idol? „Wykonywać, co Wódz każe”? A gdyby tak Wodza zabrakło, to komu będzie służył?

  • Twoje obserwacje są ułomne. Spójrz na to z innej perspektywy. Jakie były podtopienia w wcześniejszych latach jeśli chodzi o Warszawę lub powodzie. A teraz odpowiedz mi na proste pytanie dlaczego prawo i sprawiedliwość nie idą w parze? Jak uzasadnisz to rozsądnie ?

  • Zgaduję, że jesteś “rdzeniowym mieszkańcem”? Taką pisowską “hardkorówą”? 😉

   P.S. Hard core = twardy rdzeń.
   Nie wiem, czy gratulować PAD-owi takich wyborców. Jak myślisz?

   P.S.2. Uprasza się bogoojczyźnianych “hardkorowych” prawicowców o nauczenie się języka polskiego.
   Zasada jest taka: najpierw uczymy się języka polskiego, a dopiero potem zaczynamy pisać komentarze na forach.
   Powodzenia! 🙂

  • Jestem rdzennym mieszkańcem, robila pani jakies badania, że wyciąga tak daleko idace wnioski, nie majace nic espolnego z rzwczywistością? W zyciu nie zaglosowalabym na Andrzeja Dudę ktory dyskryminuje ludzi ze wzgledu na wiare, płeć czy orientacje seksualną. To jest nienormalne w XXI wieku zeby prezydent mial problem z akceptacją inności drugiego człowieka. On by chcial zeby zwiazku w Polsce tworzyła kobieta i mężczyzna a ja bym chciała zeby Andrzej Duda zniknąl z przestrzeni publicznej. Glosują na niego ludzie z gmin wiejskich, a więc bez wyksztalcenia albo z niższym bo taki prostym ludem łatwiej manipulować. Oni nawet nie wiedzą ze nie.muszą oglądać propagandowej tvp …

   • Co ty pleciesz , ja mam wyższe wykształcenie i nie głosuje na Trzaskowskiego i są to względy ideologiczne, nigdy nie poprę LGBT choć kościół nie jest mi jakoś szczególnie bliski.

 2. @Ela ma rację. Piaseczno to słoikowo. 50 lat temu było tej samej wielkości co Góra Kalwaria. Obie miejscowości miały po około 5000 mieszkańców. Góra powiększyła się dwukrotnie, a Piaseczno dziesięciokrotnie.

  • Nieprawda. 50 lat temu Piaseczno liczyło ok. 20 tys. mieszkańców i taka liczba utrzymywała się przez wiele lat.
   Ale nawet gdyby tu wtedy mieszkało 100 osób, to niby co z tego?
   Mieszkam w Piasecznie pewnie dłużej niż ty. W tym czasie liczba jego mieszkańców zwiększyła się około 3-krotnie. No i co, świat się zawalił?
   Jeśli ktoś uważa, że o wartości człowieka ma świadczyć to, jak długo zamieszkuje on w jakimś miejscu, to ten ktoś ma problem i powinien udać się do specjalisty. To nie boli. Powodzenia! 🙂

 3. Mając na uwadze ilość ex UBeków, wszelkiej maści ex komunistycznych śmieci czy innych darmozjadów związanych z szeroko pojętym aparatem administracyjnym zamieszkujących nasz powiat, to taki wynik trzaskoskuego vel Pęknięta Rura wydaj się być sporą porażką….

  • UB funkcjonował w Polsce (pod zmieniającymi się nazwami) w latach 1944 – 1956.
   Od 1956 roku minęło 64 lata (posłuż się kalkulatorem, jak w pamięci nie potrafisz policzyć).
   Tutejsi UBecy muszą więc mieć co najmniej po jakieś 85 lat. Rzeczywiście musi być ich masa.
   =======================================
   Komunizmu nigdy w Polsce nie było. Nawet w ZSRR nie było komunizmu, bo najwyższym stopniem “zaawansowania” tego kraju było bycie “na drodze do komunizmu”.
   Tak, wiem, że tego nie wiesz.
   Zastanawiające jest więc, kogo uważasz za „ex komunistycznych śmieci czy innych darmozjadów związanych z szeroko pojętym aparatem administracyjnym”?
   Czyżby chodziło o braci Kaczyńskich i ich kolegów?
   Obydwaj zdobywali wykształcenie i tytuły naukowe w „komunistycznych” uczelniach w „komunistycznej” Polsce.
   Lech uzyskał stopień doktora w 1980 r. na podstawie pracy zatytułowanej „Zakres swobody stron w zakresie kształtowania treści stosunku pracy”. Jarosław w 1976 r. obronił pracę doktorską pt. „Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”.
   k, nic o “żołnierzach wyklętych”!
   Ich kolega, niejaki Stanisław Piotrowicz, od 1978 r. należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, , w 1984 r. otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej.
   Hehe, pewnie myślisz, że w ramach tej “pracy zawodowej” i “działalności społeczej” zajmował się potajemnym wspieraniem demokratycznej opozycji?
   Rozczaruję cię: facet był zasłużonym prokuratorem. Really!
   Takich kolegów JK ma w swojej partii więcej (chcesz, żebym zaczął wymieniać?) i rzeczywiście – wraz z nim samym są to wszystko obecnie ”darmozjady związane z szeroko pojętym aparatem administracyjnym”.
   Tylko o co ci w takim razie chodzi? Naprawdę myślisz, że „ludzie PiS-u” wraz z samym Prezesem głosowali na Trzaskowskiego?!
   Powiem ci to oględnie: od dawna nie widziałem tak ciężkiego przypadku.
   Gratuluję! 🙂

   • Pięknie piszesz z cytatami i sprawdzonymi tytułami prac, ale powiedz mi kogo wolisz takich którzy “czerpali” tylko dla “siebie” czy takich, którzy “czerpią” dla siebie a jednocześnie się dzielą z rodakami? Nawet jeśli to wszystko nazwiesz rozdawnictwem to powiedz mi jedno czy wolisz żeby tysiąc miało miliony czy miliony miały po tysiąc? Pytanie tylko w której grupie jesteś (tysiąca czy milionów)? A co sądzisz o 4 latach więcej pracy do emerytury (3 lata ustawa emerytalna + rok wcześniej do szkoły ustawa szkolna)? Co do tych 85 lat to prędzej dożyje ten wasz “ubek” po 15 latach pracy a reszta na garnuszku państwa niż 40 lat ciężko pracujący obywatel? I czy ub nie miało następców godnych? No bo przecież ktoś zamykał, tłukł, robił “ścieżki zdrowia”, internował tych solidarnościowców między 56 a 89r? A ks. Popiełuszko sam się utopił pod Włocławkiem?

    • Na widok tak prostackiej propagandy dostaję odruchu wymiotnego.
     Pamiętam propagandę czasów późnego Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego, więc mogę obiektywnie stwierdzić, że czegoś tak prostackiego, chamskiego, prymitywnego, brutalnego i kłamliwego, jak obecny PiS-owski „przekaz” po II WŚ w Polsce nie było, może poza kilkuletnim okresem stalinizmu.

     Na Trzaskowskiego nie głosowałem, ale jak czytam, że jego zwycięstwo w powiecie piaseczyńskim jest efektem głosowania na niego “ex komunistycznych śmieci czy innych darmozjadów związanych z szeroko pojętym aparatem administracyjnym zamieszkujących nasz powiat”, to wiem, że pisze to jakiś „odjechany” partyjny PIS-owski hunwejbin. Każdemu, kto się z tym hunwejbinem solidaryzuje, radziłbym robić to „w cichości ducha”. Są granice śmieszności, żenady i zwykłej głupoty. Po co je przekraczać, nawet anonimowo?

   • Ale pierdoły bez pokrycia.
    Tu chodzi o nasz kraj, nie personalia. Za Trzaskowskim stoją nasi wrogowie.
    Wszyscy możemy się nagle obudzić z ręką w nocniku.
    To nie jest zabawa madrale!

    • A może zechcesz ujawnić tych tajemniczych wrogów, stojących za Trzaskowskim (bo o tym, kto stoi za Dudą, to wszyscy wiemy)?
     Najlepiej z jakimś “pokryciem”, bo jak ktoś chce posłuchać propagandowych bredni, to może sobie TVP Info albo “Wiadomości” włączyć.
     Wal śmiało! Jak “pokrycie” będzie wiarygodne, to może pójdę na Dudę zagłosować 🙂

 4. Zimna kalkulacja podpowiada, że abyśmy pożyli trochę dłużej ciesząc się resztkami suwerenności Polski, nalezy głosowac na szeroko rozumiany PiS. To opcja amerykansko-żydowska mająca swoje interesy militarno -finansowe. Ponowne natomiast oddanie władzy w ręce PO, SLD i ZSL to błyskawiczna degrengolada Polski w wymiarze polityki międzynarodowej (Generalna Gubernia II), gospodarczej (wyprzedaż resztek polskiego przemysłu) i obyczajowej ( inwazja dewiacji i lewactwa na wszystkich poziomach od przedszkola poczynając plus inwazja kolorowych terrorystów).

 5. Żeby głosować na Czaskowskiego czeba być dymanym najwniakiem, ubekiem, homoseksualistom lub innym zboczeńcem i wykolejeńcem, jak się okazuje prawie połowa Polaków to wyżej wymieniona patologia, łącznie z redakcją tego portalu.. Powinniście się utopić z Fafałkiem w Wiśle po awarii Czajki.. Benkarty Polskiego narodu! Sprzedawczyki Polskiego dorobku!
  Na zachodzie bierzecie z du-y do mordy a tutaj plujecie kał3m..

  • Że TVP Info aż tak szkodzi… szok i … żal, że na bezmyślność nie ma lekarstwa. Dobrze, ze pewien Adek H. nie miał takich mediów… bo strach pomyśleć.

  • Ktoś powiedział, że patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków; ludzie bez zasad moralnych owijają się zwykle sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość swojej rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości oparte jest na nienawiści – na nienawiści wobec tych, którzy są inni. Należy podsycać nienawiść, jest cnotą obywatelską. Wróg to przyjaciel ludów. Potrzeba zawsze kogoś, kogo się nienawidzi, aby dzięki temu uzasadnić własną nędzę. Nienawiść to prawdziwie pierwotna pasja, anomalię stanowi miłość. Dlatego zabito Chrystusa – sprzeciwiał się naturze. Nie kocha się kogoś przez całe życie; to nadzieja niemożliwa do spełnienia, rodzą się z niej cudzołóstwo, matkobójstwo, zdrada przyjaciół… Można natomiast kogoś przez całe życie nienawidzić, pod warunkiem że zawsze jest, że stale naszą nienawiść podsyca. Nienawiść rozgrzewa serce.

 6. Dziwnie czytać przekonanych przez TVPInfo – trudno pojąć ich braku zdolności do samodzielnego, myślenia.
  Łatwo zrozumieć beneficjentów 500+ gotowych za owe 500 wyrzec się wiele; ale dlaczego nie rozumieją, że za to 500 płacą … znacznie więcej i zapłacą jeszcze więcej. Liczyć by nie umieli… ?
  Najtrudniej zrozumieć tych, którzy zagłosowali bez przekonania, bądź ze świadomością złego wyboru. Może do 12 bm. część z nich się ocknie, godząc się … z własnym sumieniem.
  Bo błędów ludzkich historia nie wybacza, mści się na tym, który ją przeinacza. I na koniec prawda banalna: historia jest obiektywna, czasem bywa… brutalna. I nieodwracalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię