Wypadek na torach wąskotorówki [AKTUALIZACJA]

29

PIASECZNO Doszło do wypadku na przejeździe kolejowym. Subaru jadące ulicą Gołkowską zderzyło się z drezyną jadącą od strony Piaseczna. Kobieta prowadząca auto w tej chwili przebywa w karetce.

godz. 7.20 Kobieta została zabrana do szpitala na badania.

WPI TAXI Piaseczno

29 KOMENTARZE

 1. Mieszkam obok przejazdu kolejowego tej wąskotorówki i widzę jak jeżdżą te drezyny. Nawet pociągi pospieszne zwalniają na przejazdach niestrzeżonych ale nie drezyniarze! Mają pierwszeństwo ale nie zachowują najmniejszej ostrożności! Może ktoś przeanalizuje, że skutkiem takich zachowań i maszynistów wąskotorówki i drezyny jest bardzo duża ilość kolizji na tej linii biorąc pod uwagę, częstotliwość ich przejazdów przez drogi.

  • Pociągi pospieszne nie zwalniają przed przejazdem niestrzeżonym (poza sytuacjami awaryjnymi i innymi wyjątkami). Pociąg ma zawsze pierwszeństwo. Na zdjęciu widać znak stop przed przejazdem i krzyż św. Andrzeja… czy kierująca zatrzymała się przed przejazdem i upewniła, że ma wolną drogę???

  • Jak ktoś nie potrafi jeździć samochodem, to niech za kierownicę nie siada.
   Obowiązkiem kierowcy przed wjechaniem na przejazd jest upewnienie się, że nie nadjeżdża pociąg. Czy to tak trudne do pojęcia? To przecież jak z wjazdem na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej. Czy są jacyś kretyni oczekujący, że jadący drogą z pierwszeństwem będzie zwalniał za każdym razem, bo cymbał pokroju pani Renatki może chcieć mu wyjechać prosto przed maskę?

   • Pani Panie (brak odwagi do podpisania się całym imieniem?) m, czy w bezpośredniej rozmowie z ludźmi również wyzywa ich Pani Pan od “cymbałów”? Rozumiem, ze można nie zgadzać się z czyimś komentarzem ale kultury to proszę się douczyć… bo nabytej niestety brakuje. Nie brakuje za to odwagi do anonimowego hejtu.
    Pozdrawiam Renata

  • Gdyby ludzie stosowali sie do znakow STOP i do krzyża św Andrzeja to by nie było takich wypadków. A że kierowcy są wielce zdziwieni i oburzeni, że po torach pociąg jedzie czy drezyna to sorry za głupotę niech płacą.

  • Pani Renato,

   To nie “drezyniarze” i maszyniści mają zachować ostrożność! Jak sama Pani zauważyła “Mają pierwszeństwo”, jak każdy pojazd szynowy na przejeździe kolejowym! Wąskotorówka, choć wąskotorowa to jednak funkcjonująca KOLEJ z funkcjonującymi choć niestrzeżonymi PRZEJAZDAMI KOLEJOWYMI. Kodeks Ruchu Drogowego jest dość jednoznaczny i nie pozostawia pola do interpretacji. Na całości tej linii dla pojazdów szynowych obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h, a więc drezyna nie jechała na pewno szybciej, a to kierująca pojazdem nie zachowała ostrożności i wjechała tuż pod nadjeżdżającą drezynę. Powinna dziękować Bogu, że to nie był pociąg, który waży kilkadziesiąt ton i nie zatrzyma się w miejscu.

  • Nawet maszynista Pendolino nie zwalnia z uprzejmości czy osobistej ostrożności tylko dostosowuje prędkość do nakazanej mu oznakowaniem na torze. Drezyna na zdjęciu – wątpię, że potrafi przekroczyć 40km/h.

   A w tej konkretnej sytuacji: na moje oko, to na drodze stoi znak stop STOP, więc niech się Pani nie ośmiesza takimi wywodami.

  • Taaa…Drezyna wtargneła na przejazd kolejowy! Napisz skargę do trybunału jakiegoś…Ja widzę beztroskę, nonszalncję i brak umiejętności większości kierowców.Tylko dziwi mnie ten skowyt oburzenia mimo,że zignorowali znak stop.

  • A może to nonszalancja i tumiwisizm dla przepisów kierowców blaszaków powoduje te wypadki? Może jeszcze szynowce mają ustępować blaszakom? Ja bym wogóle zniósł wszelkie ograniczenia dla pociągów na przejazdach, niech jadą normalnie szlakowa… Cóż, trudno- będzie jakiś czas więcej wypadków, ale może szybciej zniknie większość debili zza kierownicy. I nie, nie żal mi ich- selekcja naturalna. Bardziej żal mi maszynisty który z nie swojej winy zabija takiego kierowcę- debila.

 2. Pani Renato, a czy ma pani prawo jazdy? Przed przejazdem jak byk stoi znak STOP. A znak STOP oznacza nakaz bezwzględnego zatrzymania się pojazdu poruszającego się drogą przed tym znakiem.
  I tyle w temacie.

 3. Pani Renato, mma nadzieje ze nei ma Pani prawa jazdy, a jesli nieszczesliwym zbiegiem okolicznosci tak, to powinno byc pani natychmiast odebrane.

 4. To, że kolejka czy drezyna nie zwalnia to jedno, drugie to, że nie daje żadnych sygnałów dźwiękowych. Moim zdaniem przed każdym skrzyżowaniem z ulica taki pojazd szynowy powinien dać krótki sygnał dźwiękowy. Maszynistę to nic nie kosztuje a kierowcy to może uratować życie. Sam miałem przypadek, że nie zauważyłem kolejki bo przy samych torach w Zalesiu Dolnym, na skrzyżowaniu z ul. Redutową, ludzie ustawiają auta wzdłuż torów i jadąc od strony Redutowej nie było widać kolejki. Przejechałem przez tory a dwie sekundy później przejechał pociąg z ludźmi. Zero sygnału, zero zwolnienia chociażby. Tak jakby to było Pendolino na strzeżonym przejeździe.

 5. Znak STOP. Pojazd kolejowy od strony kierowcy. Tor biegnący pod kątem mniejszym niż 90stopni. Pojazd kolejowy o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej mniejszej niż wolno jadące pociągi normalnotorowe.

  Tyle ułatwień, a jednak głupi kierowca nie potrafi bezpiecznie pokonać przejazdu!

 6. Witam,
  Kobieta jadąca Subaru zatrzymała się przed przejazdem po czym ruszyła. Miała niedokładnie odszronione szyby. Chciałbym się odnieść do słów Pani Renaty ”jest bardzo duża ilość kolizji na tej linii biorąc pod uwagę, częstotliwość ich przejazdów przez drogi.” Był czas że kolejka bardzo rzadko jeździła a nawet wcale więc ludzie się przyzwyczaili do tego, a teraz gdy zaczęła jeździć duża ilość pojazdów się nie zatrzymuje. Wypadków na millenium było dosyć sporo a nawet jeden śmiertelny. Był przecięty samochód na pół, zderzenie z autobusami linii 727. Pełny skład czyli Lokomotywa plus 6 wagonów waży ok 160 ton, max prędkość 50. Niby nie dużo ale czy łatwo tyle ton zatrzymać?

 7. Jest jak jest. Rządzi Agresja, więc ciekaw jestem obiektywnych wyników badań mentalnych
  “Pana Kierowcy drezyny” .
  W krajach dawno rozwiniętych poczwórny system bezpieczeństwa zapobiega skutkom nieuwagi lub głupoty nawet przypadkowych kierowców.

 8. pociąg ma pierszeństwo drezyna też a nie pisze jakiś głąb że pośpieszne zwalniają to przez kierowców ja bym nie zwalniał samochód na zderzak i już a wiem bo sam pociągi prowadziłem szkoda drezyny a baba na drugi raz jak widzi znak stop to niech stanie ma szczęście że to nie była lokomotywa i szybko nie jechała bo by ją na pół przecieło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię