Wypadek w Pilawie! Droga miedzy Piasecznem a Górą Kalwarią zablokowana

11

PIASECZNO Do czołowego zderzenia renault i toyoty doszło w Pilawie. Na miejscu dwie karetki pogotowia, straż pożarna i policja. Dwie osoby zostały poszkodowane. Droga krajowa nr 79 jest zablokowana w obu kierunkach

11 KOMENTARZE

  • Pani Magdo po pierwsze w którym miejscu jest ograniczenie 40 km/h ?? Po drugie jest to droga krajowa gdzie standardowe ograniczenie wynosi 90 km/h w obszarze niezabudowanym więc te pani ,,zapieprzanie” 80 jest nadal poniżej ograniczeń. Po drugie 80 proc kierowców powinno przechodzić dodatkowe szkolenia i badania jak kierowcy zawodowi , ponieważ swoim brakiem pewności siebie za kierownica i swoją jazdą 40 km/h w takim terenie gdzie nie jest to osiedlowa droga sami stwarzają większe zagrożenie . Sam jeżdżę do pracy codziennie tą drogą i szlak mnie trafia jak od poniedziałku do piątku z Góry Kalwarii do Piaseczna trzeba jechać ponad 45 min gdzie w weekend tą samą trasę można spokojnie pokonać w 20-30 min ja rozumiem że jest to spowodowane zapewne większym natężeniem ruchu w tygodniu jednak jakby ten ruch odbywał się płynnie a nie ślimaczą jazdą co poniektórych (40 km/h) nie dochodziło by do takich sytuacji jak dziś.

   • Panie Michale chodziło mi o ograniczenie 40 w lesie trasa Chojnów-Pilawa.Jeżdzę tamtędy codziennie i wiem co się dzieje. Taka sytułacja na krajowej to jest brawura,idiotyzm i zbyt duża pewnośc siebie. Zresztą kierowcy nie dostosowywują prędkości do warunków panujących na ulicy i mamy tego wynik.

    • ,, Te ” Robson wyraziłem swoje zdanie w tej dyskusji i tyle. Pani Magda wytłumaczyła o które ograniczenie jej chodzi z czym w 100 % się zgadzam. Na tamtym odcinku drogi faktycznie niektórzy przesadzają jednak w artykule jest mowa o drodze GK-PNO. Jednak ty w dyskusji żadnego logicznego argumentu użyć nie potrafiles Panie ,,Inteligentny”

 1. Ta droga jest zbyt niebezpieczna? Po części myślę, że masz rację ale po pierwsze obowiązkiem kierowcy jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Co do przebudowy drogi OWSZEM to też jest dobry pomysł tylko jak to zrobić logistycznie skoro nie ma alternatywy na dojazd do Piaseczna i przy jakimkolwiek remoncie korki np w poniedziałek w kierunku Piaseczna sięgałyby Baniochy. Moim zdaniem, w takich sytuacjach NAJPIERW WYMAGAĆ OD SIEBIE POTEM OD INNYCH.

  • Zgadzam się. A o ograniczenie chodziło mi np. w lenie trasa Chojnów-Pilawa. Jeżdzę tamtędy codziennie i wiem co się dzieje. Ostatnio na krajowej 79 musiałam uciekac na pobocze bo jakiś palant wyprzedzał sznur samochodów i jechał mi na czołówkę.

 2. Jeżdżę tamtędy co dzień i najczęściej muszę uciekać na pobocze, bo nieprawidłowo wyprzedzają, ale w tym miejscu nie ma żadnego ograniczenia prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię