KONSTANCIN-JEZIORNA W najbliższych dniach włodarze miasta uzdrowiskowego podpiszą umowę z firmą, która zamontuje i będzie eksploatowała stacje z rowerami do płatnego wypożyczenia


Już właściwie nie ma wątpliwości, że system bicykli na wynajem w Konstancinie-Jeziornie znów będzie obsługiwała spółka Nextbike Polska, ta sama, która robiła to przez ostatnie trzy lata. Tylko ona złożyła ofertę w trzecim przetargu na montaż i eksploatację wypożyczalni, które będą kompatybilne z warszawskimi (tzn. w stolicy można oddać rower pożyczony w Konstancinie-Jeziornie i odwrotnie). Spółka została poproszona o uzupełnienie dokumentów. Wstępnie ratusz planował, że nową umowę podpisze na cztery lata, ale ze względu na koszty poprzestał na trzech. I tak gminę jej realizacja będzie kosztowała w sumie 995,7 tys. zł.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk kilka dni temu zapowiedział, że po przerwie zimowej Konstanciński Rower Miejski (KRM) zacznie działalność najprawdopodobniej 14 kwietnia. W pięciu stacjach – zgodnie z warunkiem narzuconym przez gminę – zostaną ustawione fabrycznie nowe rowery. A 31 maja w Parku Zdrojowym pojawi się dodatkowa stacja z małymi rowerami dla dzieci.

Uruchomienie KRM okazało się strzałem w dziesiątkę. Przez trzy lata z 55 rowerów w 5 stacjach skorzystano łącznie ponad 120 tys. razy! Według danych Nextbike Polska na koniec listopada liczba użytkowników konstancińskich wypożyczalni sięgnęła niemal 1250, tylko w ubiegłym roku poprzez internet zarejestrowało się 505 mieszkańców. Najaktywniejsza spośród tych osób od 1 marca do 22 listopada minionego roku skorzystała z wypożyczalni 322 razy (czyli co najmniej raz każdego dnia sezonu). Zdecydowanie najpopularniejszą stacją KRM zarówno pod względem liczby wypożyczeń jak i zwrotów, był „Klarysew”. Na drugim miejscu plasował się „Park Zdrojowy” – podsumowuje Marek Fall z firmy Nextbike Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię