Wyproszą Ukraińców spod starej mleczarni. Giełda pracy powstanie przy Nadarzyńskiej

22

PIASECZNO Gmina będzie zachęcać pracowników sezonowych z Ukrainy, którzy od lat zbierają się pod starą mleczarnią, aby zaczęli korzystać ze specjalnie utworzonego dla nich przy ul. Nadarzyńskiej „Punktu spotkań”


O planach przeniesienia giełdy pracy spod starej mleczarni w inne miejsce pisaliśmy już wcześniej. Powodów tego jest co najmniej kilka. Po pierwsze, od września przy ul. Jana Pawła II zacznie działać nowa szkoła. Po drugie, wzdłuż drogi (od ul. Żytniej do Wojska Polskiego) wkrótce ma powstać ścieżka rowerowa i na odcinku naprzeciwko Centrum Edukacyjno-Multimedialnego nie będzie można się zatrzymywać. Poza tym za kilka tygodni ma rozpocząć się modernizacja ulicy Dworcowej, w związku z czym zostanie zamknięte skrzyżowanie Dworcowej i Jana Pawła II. Objazdy mają zostać poprowadzone ulicą Nadarzyńską i dalej Żytnią.
Cały obszar, w którym zbierają się dziś pracownicy najemni bardzo się ostatnio zmienił i niedługo tych zmian będzie jeszcze więcej (gmina planuje chociażby rewitalizację starej mleczarni). Stąd decyzja o przeniesieniu „Punktu spotkań”. Już kilka tygodni temu burmistrz Daniel Putkiewicz zapowiadał, że giełda pracy będzie miała nową lokalizację w rejonie targowiska. Teraz wskazano konkretne miejsce, które znajduje się przy ulicy Nadarzyńskiej, zaraz przed torami. Do niewielkiego, wygodnego parkingu przylega plac, na którym ustawiono już ławki oraz tablicę informacyjną.
– Chcemy postawić tam jeszcze toaletę typu toy toy – zapowiada burmistrz Putkiewicz.
– Przygotowujemy ulotki w języku polskim i ukraińskim, które mają zachęcić naszych gości do przenosin.

TW

22 KOMENTARZE

 1. A czy te osoby są legalnie w Polsce ? Gdzie płacą podatki ? Brakuje tam jeszcze budki na sex, darmowych posiłków i suchego prowiantu na czas dojazdu do klienta.

 2. Ale wredne komentarze czy ich autorzy ? A ilu naszych Rodaków pracuje od kilkudziesięciu lat po całym świecie? Zresztą czym innym jest płacenie „równo” podatków,a czym innym możliwość znalezienia kogoś do malowania płota.Zaskoczony byłem przejerzdzając przez budowę mostu południowej obwodnicy.Wszyscy pracownicy wyglądali na chindusów czyli Ci z Ukra wcale nie są najtańsi i nie do końca jest tak,że zarabiali byśmy wszyscy wyżej,gdyby nie Ukra bo zawsze znajdzie się tańszy z innego końca świata.

  • Czy Ty jak szukasz pracy stoisz na ulicy? Szukasz jej w internecie, gazecie, po znajomych. Jak szukasz kogos do pracy to oglaszasz sie na portalach. A tu mamy do czynienia z mafią pracowniczą i te osoby są zastraszane i podzieleni na narodowości. I nie są wcale tani. A w Polsce przebywają nielegalnie. Praca ta nazywa się na czarno. Gdzie tu podłość?!?!

 3. Dla Ukraińców miejsce się znalazło ale chyba zapomnieli o Polakach którzy również stoją na giełdzie pracy przy samym skrzyżowaniu ciekawie mnie dlaczego Polakami nikt się nie interesuje przecież nie będą siedzieć na ławeczkach z Ukraina

 4. Jak ten „punkt spotkań” ma być w tym miejscu, to jeszcze przydałoby się „odkopać” i uczynić zdatnym do użytku zasypany niedawno przez PKP tunel dla pieszych pod torami pomiędzy ul. Nadarzyńską a ul. Orężną. Sporo Ukraińców mieszka na Osiedlu Orężna i żeby nie chodzić dookoła, będą sobie skracać drogę do „punktu spotkań” przechodząc przez tory kolejowe, na których ruch w ostatnich czasach znacznie się zwiększył. No i wcześniej czy później pociąg kogoś przejedzie…

  Zasypanie tego tunelu było zresztą grandą także z punktu widzenia wielu Polaków mieszkających na Osiedlu Orężna. Przez dziesiątki lat ludzie stamtąd mieli dzięki tunelowi znacznie krótszą drogę do miasta, a później jakże na targ. Później tunel popadł w totalne zaniedbanie, był wiecznie zalany błotem i wszelkim syfem, bo po jakichś robotach drogowych ud strony ul. Orężnej porobiło się tak, że po każdym deszczu masy wody i błota spływały wprost do tunelu i tam sobie zalegały. A ponieważ nikt ważny z tunelu nie korzystał, więc wszyscy sobie tunel „odpuścili”, a w końcu PKP PLK, przy okazji kolejnej „modernizacji” linii kolejowej tunel zasypały i pozbyły się problemu. Problem ma za to parę tysięcy mieszkańców Osiedla Orężna, ale co to PKP PLK i władze Piaseczna obchodzi…?

 5. Nie no proponuję dla nich rano kawusie śniadanko jeszcze kino z rana w oczekiwaniu na ofertę pracy żałosne jest to tak jak i cała ta gmina i tak mają tu jak w raju więc bez przesady w dupe im wchodzić aż tak bardzo!!

 6. Aż ciśnie się na usta pytanie o co chodzi, urzędnik państwowy swoim działaniem legalizuje coś co nie jest zgodne z prawem- tzw. nielegalny targ pracy? Co na to (niestety obecnie już nie niezależna) prokuratura?

 7. Czemu dla Ukraińców tak wszystko dobrze zorganizowane a dla nas nic ? W czym te niektóre osoby nie potrafiące się zachować są lepsze od nas ? Jakaś legalizacja czy co ? Niedługo to i nazwa się zmieni na jakąś Ukraińską.

 8. Każdy tylko potrafi tu się mądrzeć i być odważny przed monitorem ja proponuje zebrać się wszyscy i pognać ta Ukrainę bo to co dzieje się w Piasecznie to już jest przesada robią co chcą piją niszczą itp a my na to pozwalamy niech jadą do Putina my ich nie chcemy patologi

 9. Berlin Zachodni, Berlin Zachodni, tu stoi Polak , co kazdy chodnik:
  Pilsnera wypić trzema łykami
  Opylić fajki, kupić salami
  Gdy Polizei to dawać chodu
  Wrócisz do kraju będziesz do przodu
  A w jeden dzień zarobisz tyle
  Co górnik w miesiąc w brudzie i w pyle. / x2
  Zapomnieliscie juz jak bylo

  • A czy ktos w Reichu dopieszczał Polaków? I czy burmistrz Putkiewicz nie łamie przypadkiem 🙂 prawa wspomagając NIELEGALNY rynek pracy?

 10. Coś chyba nie działa ten nowy Punkt zebrań, bo dalej nielegalny targ pracy jest tam gdzie był.
  Jak już jest chęć coś zrobić dla tych ludzi, to może zamiast drukować jakieś tam ulotki warto postawić tam wiatę, zawsze ochroni przed upałem i deszczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię