Wyremontują wiadukt nad ulicą Puławską

0

Zarząd Transportu Miejskiego wyremontuje wiadukt kolejowy nad ul. Puławską, zlokalizowany tuż przed zjazdem na S2 dla jadących od strony Piaseczna. Podpisano już umowę z wykonawcą.

Google Street View

Zarząd Transportu Miejskiego ma pod swoją opieką wiadukt kolejowy. To budowla nad ul. Puławską, którą przebiega linia kolejowa łącząca Stację Techniczno-Postojową Metra Warszawskiego na Kabatach z trasą kolejową przy stacji Warszawa Okęcie. To konstrukcja czteroprzęsłowa, zbudowana w 1984 r., o długości ponad 100 metrów. Dzięki temu wiaduktowi STP Kabaty ma połączenie z siecią kolejową PKP Polskich Linii Kolejowych.
Łącznica jest używana do transportu taboru Metra Warszawskiego – zarówno przy dostawach nowych pociągów, jak i wysyłaniu do napraw tych już eksploatowanych. Na początku lat 90. tą trasą przyjechały do stolicy pierwsze składy metra produkcji rosyjskiego Metrowagonmaszu. Kilka lat temu w podobny sposób dostarczano także składy Inspiro.
Prace remontowe zostaną przeprowadzone przez konsorcjum firm budowlanych z liderem – Warszawskim Przedsiębiorstwem Mostowym Mosty Sp. z o.o. na czele. Na realizację tego zadania wykonawca ma 11 miesięcy, koszt remontu to ok. 3,2 mln zł.

AB/źródło: ztm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię