Wyróżnienia dla Gminy Piaseczno

5

PIASECZNO Gmina Piaseczno otrzymała dwa cenne wyróżnienia, zajmując  wysokie miejsca wśród innych samorządów.

 

Miejsce sprzyjające edukacji

W dniach 3-4 marca odbyła się w Lublinie „Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty”, podczas której ogłoszono wyniki rankingu „Miejsca sprzyjające edukacji”, przeprowadzonego przez pismo samorządowe „Wspólnota” oraz Fundację Naukową Evidence Institute.

Jak można przeczytać na stronie fundacji “Miejsca sprzyjające edukacji” to ranking, który wskazuje samorządy, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli korzystać z najwyższej jakości kształcenia. Ranking skupia się na gminach, które w największym stopniu odpowiadają za dobry start edukacyjny uczniów.

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 3 marca br., Wiceburmistrz Hanna Kułakowska – Michalak odebrała dyplom dla Gminy Piaseczno za zajęcie 9 miejsca w rankingu. Piaseczno znalazło się w ścisłej dziesiątce nagrodzonych gmin, zajmując dziewiątą pozycję pośród 302 gmin w kategorii powyżej 20 tys. i poniżej 100 tys. mieszkańców.

Więcej : www.evidenceinstitute.pl

Wyróżnienie odebrała Hanna Kułakowska – Michalak I Zastępca Burmistrza foto archiwum Orange S.A.

Gmina otwarta na inwestycje

Tego samego dnia Gmina Piaseczno otrzymała kolejną nagrodę. Podczas Konferencji Edukacja Przyszłości nagrodzono bowiem laureatów programu „Gmina otwarta na inwestycje”.

Gmina Piaseczno dołączyła do programu firmy Orange Polska we wrześniu 2019 roku. Program wspiera budowę sieci światłowodowej i jest realizowany z dofinansowaniem
z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) prowadzonym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

W pierwszym etapie projektu POPC2, firma Orange S.A. skupia się na podłączeniu do sieci światłowodowej szkół, wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. W Gminie Piaseczno już wszystkie placówki korzystają z nowego, szerokopasmowego dostępu do internetu.

Na podstawie dotychczasowych działań i ilości uzyskanych punktów w programie, Gmina Piaseczno otrzymała 2. miejsce pośród gmin, które przystąpiły do programu.

www.gminaotwartanainwestycje.pl

– Jestem dumny, że uczniowie w naszej gminie mogą cieszyć się z wysokiej jakości kształcenia, a nasze placówki oświatowe oferują im szerokopasmowy dostęp do internetu. Nasza gmina nieustannie się rozwija, stwarzając mieszkańcom coraz więcej możliwości.- powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz

Biuro Promocji i Kultury

5 KOMENTARZE

  1. Ja jestem jeszcze bardziej dumny, że jako mieszkaniec Gminy Piaseczno zostałem odcięty od tak podstawowego środka kumunikacji publicznej/transportu zbiorowego jakim była linia 709. Remont parodia trwa od października 2019 roku… Gmina nie zapewniła alternatywnego rozwiązania, które zniwelowałoby obecną sytuację, aby obecnie dojazd do Warszawy autobusem linii 709 był równie komfortowy, pozbawiony przesiadek, podróżowania busikami uwłaczającymi ludzkiej godności i przede wszystkim NA CZAS, Z PUNKTU A DO PUNKTU B. Dopóki do Piaseczna nie dojeżdża SKM, na czas tych utrudnień, bezwarunkowo powinny zostać dopuszczone bilety kartonikowe jednorazowe przesiadkowe ZTM w pociągach Kolei Mazowieckich, nawet od tego 90-minutowego. Przez nieudolność miejscowych władz, mieszkańcy którzy są zmuszeni do ponoszenia kosztów II strefy biletowej (głównie w przypadku okazjonalnego dojazdu poza granice cudownego Piaseczna) są zmuszeni do wydawania nieproporcjonalnie wysokich kwot za bilety jednorazowe. Jest to ogromne nieporozumienie, zważając na obecną sytuację miasta, wszechobecne zakorkowanie, w dobie, gdy mówi się o zmniejszeniu emisji, tak o to w nowoczesnej, niezwykle innowacyjnej Gminie jaką jest PIASECZNO zachęca się mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego. Pomijając już uwłaczające ludzkiej godności standardy podróży pociągami w godzinach szczytu. Dosłownie nikogo z rządzącego KO to nie obchodzi, nie obchodzi to również działaczy tej partii zasiadających w parlamencie, a zarazem mieszkańców cudownej gminy Piaseczno. Nie pomaga również to iż prezydentem M. St. Warszawy jest niejaki Pan Trzaskowski. Pan Putkiewicz nie ma nic do gadania, nie potrafi wynegocjować warunków z ZTM ani z KM. Ciągle napotyka na piętrzące się problemy i niemożliwość przeskoczenia pewnych kwestii. W przypadku dworca i okolicy problemem jest PKP…

  2. Orange może sobie przyznawać wyróżniania i dyplomy, wszak to firma, która za bezcen przejęła spuściznę po dawnej Telekomunikacji Polskiej. Pytanie pozostaje tylko, dlaczego mieszkańcom Warszawy oferuje się lepsze oferty na Światłowód? Dlaczego Światłowód zamiast pod ziemią, poprowadzony jest na słupach (np. osiedle Orężna)? Dlaczego nikt nie widzi tego, że Orange posuwa się do nieetycznych praktyk jaką jest dodatkowa opłata dla domów jednorodzinnych?

  3. Proponuje wdrażanie nowych dróg na przykład ul.Astrow która przypomina Piaseczno z czasów średniowiecza.Nowe technologie ha,ha,ha dobre.

    • Haha dokładnie szczególnie że robili tam światłowód 😀 😀 😀 Innowacyjny jak całe to miasto zarządzane przez nieudaczników…

      Pełnią funkcję publiczną, a tak sobie kpią bezczelnie z ludzi… Tfu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię