Wyróżniono 8 policjantów

0

PIASECZNO Podczas dzisiejszej narady służbowej w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie, odbyła się uroczystość mianowania ośmiu policjantów na wyższe stanowiska służbowe – starszego dzielnicowego. Funkcjonariusze wyróżnieni awansem są wizytówką piaseczyńskiej jednostki.


Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, z którego inicjatywy wyróżniona została służba pełniona przez wszystkich dzielnicowych powiedział, że do tej pory dzielnicowy był policjantem do wszystkiego.

Dzielnicowy był przeciążony różnymi zadaniami niewynikającymi z jego służby. To się teraz zmieniło. Dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy stanowią wizytówkę polskiej policji, bo są funkcjonariuszami pierwszego kontaktu.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Nowe rozwiązania mają zwiększyć skuteczność służby dzielnicowych i poprawić ich współpracę z obywatelami. Ich zadaniem jest nawiązanie i utrzymanie kontaktu z ludźmi mieszkającymi w danej dzielnicy lub w rejonie.

Stanowisko starszego dzielnicowego stwarza nowe perspektywy rozwoju zawodowego, daje możliwość awansu i lepsze perspektywy finansowe. Podczas dzisiejszej uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka wraz zastępcą podinsp. Robertem Chmielewskim ośmiu wyróżnionym awansem policjantom wręczyli rozkazy.

Na stanowiska starszego dzielnicowego awansowali:

st. asp. Edyta Stolarska KPP Piaseczno

st. asp. Mariusz Wielogórski KPP Piaseczno

mł. asp. Paweł Chustecki KP Góra Kalwaria

asp. Kamil Woźniak KP Lesznowola

asp. szt. Marek Dodacki KP Tarczyn

st. sierż. Tomasz Awier KP Konstancin- Jeziorna

mł. asp. Robert Berbeś PP Zalesie Górne

st. asp. Marcin Ukleja PP Prażmów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię