Wyróżniono mieszkankę Piaseczna

0

PIASECZNO Agnieszka Cubała, autorka książek o tematyce Powstania Warszawskiego, otrzymała w ostatnią niedzielę zaszczytny medal „Orzeł Pęcicki”


Wyróżnienia te są przyznawane osobom szczególnie zasłużonym za kultywowanie w społeczeństwie, a szczególnie wśród młodzieży, pamięci o bitwie pęcickiej i Powstaniu Warszawskim.
Podczas pisania książki „Piaseczno’44. Miasto i ludzie” poznałam lepiej historię wydarzeń, które 2 sierpnia 1944 roku rozegrały się w Pęcicach – mówi Agnieszka Cubała. – Historia 11 powstańców pochodzących z Piaseczna i oddziału, do którego należeli, poruszyła mnie bardzo mocno. Wtedy po raz pierwszy odwiedzałam to przepiękne Mauzoleum. Od tego czasu bywam tam regularnie.
Autorka podkreśla również, że w jakiś niewytłumaczalny sposób czuje się związana emocjonalnie z tym miejscem i z żołnierzami, którzy tam walczyli i polegli.
Są mi wyjątkowo bliscy, dlatego tak często i chętnie wspominam o bitwie pęcickiej i jej bohaterach także w kolejnych książkach – dodaje Agnieszka Cubała.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię