Wyróżniono naszą wolontariuszkę

0

PIASECZNO Rena Banachowicz, wolontariuszka-liderka grupy Eko-Babki, została wyróżniona na gali konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, która odbyła się w Warszawskiej Operze Kameralnej

Organizatorzy konkursu podkreślają, że wolontariuszem może być każdy, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, stanowisko, a jedynym kryterium jest otwartość serca, empatia i chęć do działania. W XII edycji „Mazowieckich Barw Wolontariatu” kapituła przeanalizowała 115 zgłoszeń w pięciu kategoriach: indywidualny wolontariusz, szkolne/przedszkolne koło wolontariatu, wolontariat grupowy, wolontariat seniorów oraz kategoria specjalna – pomoc Ukrainie. Kandydatów oceniano pod kątem zaangażowania, rezultatów, innowacyjności, skuteczności oraz partnerstwa w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach oraz promocji wolontariatu.

Jedną z dziesięciu wyróżnionych osób została Rena Banachowicz – emerytka z 35-letnim doświadczeniem bankowym, która aktywnie uczestniczy w projekcie „Bakcyl” dotyczącym nauki zarządzania finansami dla młodzieży. Przeprowadziła łącznie ok. 100 warsztatów lekcyjnych, co oznacza przeszkolenie ok. 2500 uczniów w różnych szkołach. Od 2017 roku działa również jako wolontariuszka społeczna w Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga. Wraz z innymi Wolontariuszami Fundacji zrealizowała wiele programów i inicjatyw społecznych, a ponadto wykazywała się działalnością proekologiczną na terenie gminy Piaseczno.

– Pomaganie jest fajne i chciałabym pogratulować wszystkim nagrodzonym, chociaż my to robimy nie dla wyróżnienia – powiedziała podczas gali Rena Banachowicz. – Zwyczajnie chcemy pomagać, bo prostu kochamy to robić. Praca w wolontariacie również odmładza, pomaga żyć dłużej i chciałabym ją dalej kontynuować na emeryturze.

Tyl./fot. Dialog Obywatelski Mazowsza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię