Wyróżniono piaseczyńskich sportowców

0

PIASECZNO Na Stadionie Miejskim GOSiR Piaseczno, już po raz dwunasty, zorganizowana została Gala Sportu, będąca tradycyjnym podsumowaniem ubiegłego roku sportowego w gminie Piaseczno

Założeniem imprezy jest to by była ona świętem dla całego piaseczyńskiego środowiska sportowego i jednocześnie je integrowała. Zanim jednak wręczono statuetki w kategoriach: zawodnik, nadzieja sportowa, trener, działacz sportowy, sponsor oraz najbardziej usportowiona szkoła gminy Piaseczno, głos zabrała wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.
Na sport wydajemy ponad 16 milionów – powiedziała wiceburmistrz. – Ponad trzy miliony to kwota, która przekazana zostanie klubom w formie dotacji na ich działalność statutową. Dzięki temu mamy w gminie Piaseczno aż cztery i pół tysiąca zawodników zrzeszonych w 31 klubach, reprezentujących aż 18 różnych dyscyplin sportowych.
Hanna Kułakowska-Michalak wspomniała również o stałej modernizacji obiektów sportowych i budowie kolejnych – jak hali sportowej w Złotokłosie czy budowie nowego Centrum Sportu przy ulicy Chyliczkowskiej (trwa właśnie konkurs architektoniczny na projekt nowego basenu).
– Piaseczno to też miejsce wielu imprez i wydarzeń sportowych – kontynuowała wiceburmistrz. – Cieszy to, że w dużej mierze są to propozycje o charakterze masowym, które angażują wielu naszych mieszkańców i są alternatywą na aktywne spędzanie czasu.
Wyróżnionych na tegorocznej gali było, jak zwykle, bardzo wielu. Wśród najlepszych klubów (w ramach systemu współzawodnictwa sportu młodzieżowego w roku 2019) były kolejno: MUKS Piaseczno (726 miejsce w Polsce), LUKS Trójka Piaseczno i KS X Fight Piaseczno.
– Gmina Piaseczno w ubiegłym roku, na 881 gmin, zajęła 49 miejsce – poinformowała, prowadząca imprezę razem z Pawłem Górskim, Katarzyna Biernadska-Hernik.
W przerwach pomiędzy wręczaniem kolejnych statuetek zagrał z kolei zespół Parasol Poetica. Usłyszeć można było, między innymi, takie piosenki jak „Okularnicy”, „Sen o Warszawie” czy „Chałupy welcome to”.
Z przyczyn organizacyjnych nie wręczano tym razem stypendiów sportowych. Mają być one przyznane na specjalnie dedykowanej stypendystom imprezie.
– W tym roku burmistrz Daniel Putkiewicz przyznał 52 stypendia w 10 dyscyplinach – podkreśliła Hanna Kułakowska-Michalak. – Trzema wiodącymi dyscyplinami w naszej gminie są lekkoatletyka, kick-boxing i taniec.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię