Wyścig po koronę Króla Strzelców Ekstraklasy

0

Walka o Koronę Króla Strzelców Ekstraklasy na trzy spotkania przed końcem ligi jest bardzo wyrównana. Czy najlepszy okaże się zawodnik Rakowa, Ivi Lopez? Rywalizacja pomiędzy najskuteczniejszymi zawodnikami ligi wciąż trwa, a my nie zamierzamy z tego powodu narzekać!

Kto zostanie Królem strzelców w sezonie 2021/22?

W tym sezonie walka zapowiadała się bardzo wyrównująco. Eksperci przewidywali, że przychodzący do Górnika, Lukas Podolski może pokusić się o zdobycie korony króla strzelców. Walkę o trofeum zapowiadał również Thomas Pekhart, który okazał się najskuteczniejszy w poprzednim sezonie. Bardzo dobry początek w Europejskich pucharach zaliczył też Mahir Emreli i to w nim początkowo można było upatrywać potencjalnego lidera klasyfikacji.

Słaby początek Legii Warszawa i bardzo przeciętna gra praktycznie przez całą pierwszą rundę wykluczyła z walki o koronę króla strzelców jej zawodników. Bardzo dobrze za to spisywali się napastnicy odwiecznego rywala – Lecha Poznań. Znakomicie grali Joao Amaral oraz Mikael Ishak, który już w poprzednim roku był jednym z wyróżniających się piłkarzy. Wtedy jednak, przed zdobyciem większej liczby bramek powstrzymały go kontuzje.

Obecnie w walce o miano najskuteczniejszego piłkarza Ekstraklasy pozostaje napastnik Rakowa, Ivi Lopez z dorobkiem 18 goli oraz napastnik Lecha, Mikael Ishak z 16 bramkami na koncie. Pozostali piłkarze z dorobkiem 13 goli (Karol Angielski, Joao Amaral oraz Łukasz Sekulski) lub mniej musieliby popisać się wybitnymi występami w ostatnich trzech meczach, aby dogonić przewodzących w stawce.

Najlepsi strzelcy w Ekstraklasie 2021/22

Jak prezentuje się klasyfikacja najlepszych strzelców Ekstraklasy w sezonie 2021/22 oraz kto ma największe szanse na końcowy triumf ? Poniżej prezentujemy pięciu najskuteczniejszych zawodników ligi. Bardzo cieszy nas wysoka pozycja Karola Angielskiego oraz Łukasza Sekulskiego.

  1. Ivi Lopez – Raków Częstochowa – 18 goli
  2. Mikael Ishak – Lech Poznań – 16 goli
  3. Karol Angielski – Radomiak – 13 goli
  4. Joao Amaral – Lech Poznań – 13 goli
  5. Łukasz Sekulski – Wisła Płock – 13 goli

Kto faworytem do zdobycia trofeum według bukmacherów?

Od dłuższego czasu czekamy na Polskiego króla strzelców. Czasy kiedy to napastnik urodzony w Polsce wygrywał koronę króla, są daleko za nami. Ostatnim ponad cztery lata temu był grający dla Lecha Poznań – Marcin Robak. Od tego sezonu bezkonkurencyjni są napastnicy zza granicy.

Kursy bukmacherskie obecnie wskazują, że największe szanse na wygranie korony króla strzelców ma  napastnik Rakowa. Kurs na zwycięstwo w klasyfikacji przez Lopeza to 1.25 a na Mikaela Ishaka jest on ponad trzykrotnie większy 4.00. Jedyny Polak, który jest brany pod uwagę w kontekście końcowego zwycięstwa to Karol Angielski, napastnik Radomiaka Radom.

Eksperci jednak już w tym momencie są zgodni, że to Hiszpan, Ivi Lopez zdobędzie indywidualny tytuł, najskuteczniejszego piłkarza Ekstraklasy. Posiada on przewyższające innych piłkarzy umiejętności. Już w tym momencie, w Częstochowie spływają pierwsze oferty z zagranicznych klubów, mających ochotę na podpisanie kontraktu z Lopezem. Podobnie może być z Karolem Angielskim, gdyż bardzo często po dobrym sezonie i strzeleniu dwucyfrowej liczby bramek młodzi napastnicy z Polski dostają oferty z zagranicznych klubów. Tym bardziej że sprzedaż takiego zawodnika wiąże się z wielkimi pieniędzmi, jakie może otrzymać klub sprzedający, czyli w tym wypadku Radomiak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię