Wyścigi na wąskiej drodze. Ale to się wkrótce skończy!

6

PIASECZNO Niedawno gmina odnowiła nawierzchnię na ulicy Przemysłowej w Gołkowie, na odcinku od Bobrowieckiej do Ceramicznej. Na ulicy zdemontowano spowalniacze, które nie pojawiły się do tej pory. – Nasza droga zmieniła się w autostradę. Rzadko który kierowca przestrzega ograniczenia prędkości, w końcu dojdzie tu do jakiegoś wypadku – alarmuje pan Paweł, jeden z mieszkańców


Ulica Przemysłowa kilkanaście dni temu była frezowana. Wkrótce potem pojawiła się na niej nowa, idealnie gładka nakładka.
– Od tamtej pory w poruszających się Przemysłową kierowców coś jakby wstąpiło – opowiada nasz czytelnik. – Samochody niebezpiecznie rozpędzają się na długim odcinku od Bobrowieckiej, po czym wjeżdżają między domy jednorodzinne. W końcu doprowadzi to do jakiejś tragedii… – dodaje. Zaniepokojeni mieszkańcy poinformowali o sytuacji radnego Michała Rosę.
– Najczęściej pojawiające się pytanie dotyczyło tego, dlaczego nie odtworzono spowalniaczy zaraz po remoncie – mówi Michał Rosa. – Od wiceburmistrza Roberta Widza otrzymałem informację, że zlecono aktualizację organizacji ruchu. W mojej ocenie takie działania zostały podjęte zbyt późno. Obecna sytuacja zagraża bezpieczeństwu mieszkańców i użytkowników drogi.

Michał Baran z gminnego wydziału inwestycji drogowych i inżynierii ruchu poinformował nas, że prace nad aktualizacją projektu organizacji ruchu dla Przemysłowej trwają.
– Do tej pory było tam 5 spowalniaczy, teraz będzie 8 – mówi Michał Baran. – Mamy już zamówione materiały i ekipę, która je zbuduje. Nowe spowalniacze pojawią się prawdopodobnie już w listopadzie.
Z naszych informacji wynika, że będą to spowalniacze o łagodnym najeździe, a nie tzw. progi podrzutowe.
Chodzi o to, aby zminimalizować uciążliwości związane z ich pokonywaniem – dodaje urzędnik.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Ulica wąska a właściciele posesji ogrodzili ją murami że nawet nie mają jak bezpiecznie wyjechać z własnego podwórka. A może zamiast 8 spowalniaczy ustawić 18.

  2. Popieram jeszcze więcej spowalniaczy niech samochody smrodzą bardziej i hałasują, tak jak w Żabieńcu progi w lesie, paranoja !

    • Las jest też strefą zamieszkania! Jest środowiskiem dla zwierząt, które też chcą żyć, a giną, bo samochodowa swołocz za nic ma cudze życie. Polactwo nie potrafi jeździć z prędkością określoną przepisami. Zwalnia tylko na progach po to, by za chwilę przyspieszyć z rykiem silnika i kłębem spalin za rurą. A przecież można jechać cały czas na tyle szybko, na ile pozwalają znaki.

  3. Wlasciciele kamienie na chodnikach klasa tam nikt nie chodzi,bez przesady,za to jak wyjeżdżają to drogę blokują tak blisko ogrodzenie są drogi, że żeby wjechać na posesję to stoją w poprzek drogi

  4. Ja jestem za zakazem ruchu na ulicach w ogóle. Wtedy będzie bezpieczniej. Jeśli jeżdżą za szybko to trzeba zgłosić na policję niech kontroluje prędkość a nie karać progami i tych jadących przepisowo. To jakiś absurd z tymi progami już jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię