Wyścigi obok przedszkola

2

LESZNOWOLA Właściciele przedszkola Truskawkowo, znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Piwonii w Nowej Woli zwrócili się do policji z prośbą o objęcie opieką otoczenia placówki. – Nie dość, że panuje tam duży ruch, to kierowcy notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość – argumentują


Jakiś czas temu na ogrodzeniu przedszkola właściciele wywiesili baner zachęcający kierowców do zredukowania prędkości w rejonie placówki.
– Nic to jednak nie dało – przyznaje z rozbrajającą szczerością pan Maciej, właściciel przedszkola. – Na tym odcinku Postępu jest jeden spowalniacz. Niestety, nie spełnia on swojej roli. Samochody osobowe przejeżdżają środkiem, w ogóle nie zwalniając. Kierowcy ciężarówek też nie przejmują się spowalniaczem, generując straszny hałas. Mam wrażenie, że przeszkadza on tylko straży pożarnej…
Właściciele przedszkola stoją na stanowisku, że spowalniacz został źle wykonany. Poza tym chcieliby, aby podobnych szykan spowalniających ruch zostało ustawionych na tym odcinku Postępu więcej.
– W końcu chodzi o to, aby przyhamować trochę samochody, tym bardziej że kawałek stąd znajduje się szkoła i kolejne przedszkole. Mieszkających w naszej okolicy ludzi też non stop przybywa, tymczasem w rejonie Postępu robi się coraz bardziej niebezpiecznie – dodają. Właściciele przedszkola wierzą, że policja zainteresuje się tym miejscem. Podobne pismo chcą skierować również do radnych.
Mamy nadzieję, że władze i zarządca drogi zainteresują się naszym problemem i spróbują go jakoś rozwiązać – komentuje pan Maciej.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Nie. Chodzi o bezpieczeństwo ludzi i dzieci. Idąc tą drogą z dzieckiem do przedszkola mam przerażenie w oczach. Tiry jadą jak szalone, podmuch wiatru który po nich pozostaje potrafi przewrócić dziecko. Ulica Postępu jest strasznie niebezpieczna. Ale oczywiście jak to w Naszym kraju… jak dojdzie do tragedii wtedy coś z tym zrobią. Serio najpierw ktoś musi stracić życie żeby zauważono problem? Kierowcy nie zwracają uwagi że jest tu przedszkole. Mają to jednym słowem gdzieś 😡 Gdyby przeszedł się Pan tą ulica z dzieckiem kilka razy to zrozumiałby Pan problem i nie pisał wścibskich komentarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię