Wysoki stan wód. Odwołano spływy kajakowe!

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Od środy w gminie obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. Wzrost poziomu wód w Wiśle, Jeziorce i Małej spowodowały ulewne deszcze. Odwołano zaplanowane na ten weekend spływy kajakowe Jeziorką


Stan pogotowia przeciwpowodziowego ogłosił burmistrz Kazimierz Jańczuk. Jest to standardowe działanie podejmowane w przypadku wzrostu poziomu wód w rzekach. Sytuację cały czas monitorują odpowiedzialne za to służby. Niestety, zaistniała sytuacja odbije się na kajakarzach. Spływy planowane na 4 i 5 września zostały odwołane.
– My też oczywiście nie pływamy, bezpieczeństwo kajakarzy jest dla nas najważniejsze – mówi Jacek Andrzejak z firmy Kajaki Piaseczno od lat organizującej spływy z piaseczyńskich Górek Szymona do Konstancina. – Standardowo Jeziorką przepływa w ciągu sekundy 2,5-3 tony wody, teraz jest to 8,5-9 ton. Co to oznacza? Ano to, że jak ustawimy kajak bokiem, np. po wpłynięciu w gałęzie, to momentalnie nabierze wody. Aby pływać w takich warunkach, trzeba naprawdę być wytrawnym kajakarzem.
Jacek Andrzejak uważa, że tegoroczny sezon na kajaki był najgorszy od 10 lat.
– Cały czas była wysoka woda, bo bez przerwy padało. Jednym słowem katastrofa – podsumowuje. – Może będzie lepiej we wrześniu, słyszałem że zapowiadają poprawę pogody…

TW

1 KOMENTARZ

  1. Jak kajakarze narzekają na nadmiar wody, to może powinni znaleźć sobie jakieś inne hobby? Zbieranie znaczków powinno być bezpieczne. Klasery można trzymać w kajaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię