Wysokie ronda przy trasie S7. Po co są te nasypy?

14

LESZNOWOLA – Budowa trasy S7 jest coraz bardziej zaawansowana, nie rozumiem tylko dlaczego wykonawca robi takie wysokie ronda – mówi pan Piotr, nasz czytelnik. – Uważam, że te nasypy ograniczają widoczność


Ronda z takimi wysokimi, umieszczonymi pośrodku nasypami można spotkać w ciągu ulicy Postępu obok budowanego węzła „Lesznowola” oraz w Zgorzale.
Nie wiem, co to za rozwiązanie. Ani takie rondo nie jest przyjazne dla kierowców, ani ładne – zastanawia się nasz czytelnik. – Zupełnie inaczej wyglądają ronda wybudowane przez powiat piaseczyński. Rondo przy Żwirowej w Bobrowcu, na którym rosną chwasty, ma bez porównania lepszą widoczność.
Zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, jaki cel ma robienie nasypów na rondach.
– Nasypy na wyspach centralnych mają poprawiać bezpieczeństwa użytkowników ruchu – wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA. – Chodzi o wymuszenie na kierujących spowolnienia ruchu i brak możliwości niekontrolowanego przejazdu kierowców przez wyspę.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Trwa odliczanie do otwarcia węzła Antoninów. Czy dodatkowy wjazd na S7 rozładuje korki?

14 KOMENTARZE

  1. Pani Rzecznik może się nie orientuje ale inżynierowie powinni przewidzieć transporty ponadgabarytowe i co wtedy spychacz czy dźwig ? 🙂

  2. Tak to szybko przejechał na wprost, teraz przy odpowiedniej prędkości będzie miał dobre wyjście z progu i lądowanie telemarkiem 😉

  3. Kopiec pośrodku jest najważniejszym elementem wyróżniającym takie ronda. W małym rondzie właśnie o to chodzi, by ograniczyć widoczność na wprost. Dzięki temu jest nie tylko bezpieczniej, ale również sprawniej, bo widzimy tylko pojazd nadjeżdżający z lewej i go przepuszczamy, a jak go nie widzimy, to śmiało wjeżdżamy na rondo nie czekając, aż ten z nadjeżdżający z przeciwka nam zajmie drogę.

  4. Na Józefosławiu jadą na wprost. Kto szybciej jedzie ten ma pierwszeństwo. Zobaczcie rano jak obtrąbiają się. Piesi na przejściach muszą uciekać. Jakby tam wywalić wywrotkę piachu to by był spokój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię