Wystawa fotograficzna ptaków

0
Fotografie Krzysztofa Merskiego

PIASECZNO 18 marca odbędzie się wernisaż fotografii Krzysztofa Merskiego. Wystawa potrwa do 30 kwietnia, a głównym jej elementem będą zdjęcia ptaków zalesiańskich


O autorze wystawy

Krzysztof Merski to mieszkaniec Zalesia Górnego, fotograf z wiedzą ornitologa i duszą artysty. Soczewka nowoczesnego obiektywu pozwala mu oglądać ptaki z bliska, zaglądać im prosto w oczy, śledzić ich zachowania i studiować niezwykłe piękno natury. Autor wystawy robi to już nałogowo, z prawdziwą pasją. W tym celu jeździ po całym świecie, w najbardziej odległe egzotyczne kraje, ale jak wyznaje – najbardziej go zachwycają nasze rodzime gatunki i krajobrazy. Dzięki temu widzowie mają niezwykłą szansę obejrzeć w naturalnym środowisku żołnę – „polską papużkę” w pełnej krasie jej tropikalnego upierzenia i jakże widowiskowych zachowań, kraskę – ginący już, niezwykle rzadki latający błękitny klejnot, oraz wiele innych gatunków, prawdziwych rarytasów ornitologicznych.

Mało kto wie, że te skarby natury można wciąż spotkać na Mzowszu, i to nawet tuż poza granicami aglomeracji Warszawy, ale wcale nie tak łatwo je odkryć, dlatego te kadry to niezwykłe osiągnięcie – wynik starannych poszukiwań, podróży, a zwłaszcza wielu godzin czatowania na ten jeden jedyny magiczny moment. Autorowi udało się uchwycić całą ich serię i teraz postanowił się nimi podzielić z mieszkańcami Piaseczna i nie tylko.

Gdzie i kiedy?

Wystawa rozpocznie się 18 marca, w Klubie Kultury w Zalesiu Górnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię