Wystawa grafik Michała Dębskiego

0

PIASECZNO W Bibliotece Głównej przy ul. Jana Pawła II 55 odbył się wernisaż wystawy grafik autorstwa Michała Dębskiego „Tworzone z wyobraźni. Retrospekcja.” – piaseczyńskiego artysty-amatora, który obecnie specjalizuje się, przede wszystkim, w grafice

Choć Michał Dębski jest na co dzień człowiekiem niezwykle pogodnym i pełnym poczucia humoru, to jego prace mogą wywoływać u odbiorców pewne poczucie niepokoju. Mroczne, surrealistyczne grafiki z jednej strony przywołują na myśl koszmarne wizje, ale są również dowodem na wielką wyobraźnię i oryginalność autora.


To moja pierwsza wystawa indywidualna po dłuższej przerwie – mówi Michał Dębski. – Jednocześnie jest to ekspozycja retrospektywna. Nie ma tu więc nic z nowości, a kilka dawnych wybranych prac z różnych okresów typowych dla mojej twórczości, czyli takich „fantasmagorii”, tak jak w tytule, „tworzonych z wyobraźni”.


Na pierwszym piętrze biblioteki, do 14 marca, będzie można podziwiać jedyne w swoim rodzaju połączenie abstrakcji z surrealizmem – różne wymyślone bajkowo-mityczne istoty, powykręcane, fantastyczne drzewa i inne, tego właśnie typu, prace.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię