Wystawa i konkurs w Zalesiu Górnym

0

PIASECZNO W Ośrodku Sztuki Lescer przy ulicy Pionierów 11/13 w Zalesiu Górnym otwarto „Jaskrawość bytu” – wystawę pięciu artystów tworzących w różnych technikach. Ekspozycję będzie można oglądać do 11 września

W wystawie biorą udział Grażyna Brzezińska, Alicja Drzymalska, Magdalena Kamińska, Aleksander Gegam Manukian i Wiesław Sawicki. Ich prace charakteryzuje pasja tworzenia, a także kreacja intymnych, prywatnych światów. Swoje emocje wyrażają poprzez sztukę, która staje się zwierciadłem ich wewnętrznego świata. Grażyna Brzezińska jest autorką haftów, Magdalena Kamińska – fotografii, Alicja Drzymalska – obrazów na płycie i płótnie, Aleksander Gegam Manukian – pasteli i akryli na papierze, Wiesław Sawicki – obrazów na płótnie oraz pasteli na papierze.


To taki jakby pamiętnik – mówi o swoich fotografiach Magdalena Kamińska, artystka z Zalesia Górnego. – Te zdjęcia przedstawiają moje życie i chwile, które uwieczniam. Wprawdzie nie wiem dokładnie co organizator miał na myśli przygotowując tą wystawę, ale moim zdaniem docenił osoby z niepełnosprawnością, które skrywają swoją twórczość i chowają ją do szuflady.

Ekspozycji towarzyszy również, inspirowane obrazem Wiesława Sawickiego “Przygoda w Nilu”, opowiadanie Ewy Sułek, które jest wstępem do dalszych działań wokół wystawy.
Obraz stał się punktem wyjścia dla nowego działania artystycznego – wyjaśnia Ewa Sułek, kurator wystawy. – Właśnie ta myśl towarzyszy konkursowi, o którego szczegółach można przeczytać na stronie Ośrodka Sztuki Lescer (www.lescer.org).
Konkurs, inspirowany pracami prezentowanymi na wystawie „Jaskrawość bytu”, kierowany jest do dzieci i młodzieży (w wieku 10-17 lat) i ma dwie sekcje tematyczne – sztuki plastyczne i literatura.
Zachęcamy uczestników do twórczości plastycznej, rzeźbiarskiej oraz pisarskiej – mówi Ewa Sułek. – Prosimy o dostarczenie powstałych prac do siedziby Ośrodka Sztuki Lescer w dniach otwarcia galerii (soboty w godzinach 14-18; w sierpniu galeria będzie nieczynna). Prace przyjmujemy do 11 września. Teksty literackie można wysyłać mailem na adres info@lescer.org.

Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostaną zaprezentowane podczas wystawy konkursowej 18 września w Ośrodku Sztuki Lescer. Dla zwycięzców w obydwu kategoriach przewidziane są nagrody. Odbędzie się również czytanie zwycięskich wierszy lub opowiadań (forma literacka jest dowolna).

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię