Wystawa starych komputerów w Zalesiu Górnym

0

PIASECZNO Już od piątku w Klubie Kultury w Zalesiu Górnym przy ul. Białej Brzozy 3 będzie czynna wystawa starych komputerów, konsol i fliperów oraz gier planszowych. Na miejscu będzie także można pograć w gry komputerowe, które robiły furorę kilkadziesiąt lat temu


– To będzie niesamowite wydarzenie, podczas którego przez trzy dni będzie można oglądać sprzęt komputerowy z minionej epoki – zaprasza Bohdan Rączkowski, jeden z organizatorów imprezy. Wśród eksponatów znajdą się m.in. apple II, macintosh portable oraz classic, amiga 500 i 600. Stary sprzęt udostępnili na ekspozycję pasjonaci z terenu powiatu piaseczyńskiego. Wszystkie komputery mają działać, tak aby można było na nich popracować, pograć w gry i porozmawiać z właścicielami. Dodatkowo dawne gry zostaną zainstalowane na sprzęcie udostępnionym przez Klub Kultury.
– Z kolei gry planszowe będzie można nie tylko na miejscu przetestować, ale także kupić – dodaje Bohdan Rączkowski. Organizatorzy zapewniają, że nikt na wystawie nie będzie się nudził. A kto zgłodnieje, będzie mógł posilić się w stojącym przed Klubem Kultury foodtracku. Wystawa ma być czynna w piątek (godz. 15-21), sobotę (10-21) i niedzielę (10-16). Za wstęp zwiedzający mają płacić wedle uznania.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię