Wystrzałowy Sylwester w pociągu. Są jeszcze wolne miejsca!

9

PIASECZNO Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów na spędzenie sylwestrowej nocy jest wycieczka kolejką wąskotorową do Runowa. Specjalny pociąg wyruszy ze stacji w Piasecznie już w najbliższy wtorek około godz. 21


– W pociągu będzie sześć wagonów, w tym nasza reprezentacyjna salonka – zdradza Michał Duraj, wiceprezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. – Sylwestra z wąskotorówką spędzi w tym roku około 240 osób.
Wesoły pociąg wyjedzie z piaseczyńskiej stacji około godz. 21 i uda się do Złotokłosu. Następnie zawróci, aby po chwili zatrzymać się w Runowie. Tam na gości będzie czekał poczęstunek w postaci kiełbasek, które będzie można upiec nad ogniskiem, ciasta, gorącej kawy i herbaty. Punktualnie o północy w niebo wystrzelą fajerwerki, a goście wzniosą toast lampką szampana.
– Na miejscu będzie także muzyka – dodaje Michał Duraj. – Jeśli chodzi o sylwestrowe smakołyki i napoje wyskokowe, prosimy aby zaopatrzyć się w nie we własnym zakresie.
Powrót na stację w Piasecznie planowany jest około godz. 2 w nocy. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Ceny biletów: 85 zł w zwykłym wagonie i 100 zł w salonce.

TW

9 KOMENTARZE

 1. To może strzelajcie sobie w wagonach ?Pomyślcie czasem o psach ,kotach a przede wszystkim o zwierzętach dziko żyjących. Stres który zabija to nie wymysł i tylko dlatego ,żeby ktoś mógł parę groszy zarobić ?
  Strzelcie sobie focha.
  Wstyd !!!!!

  • Od zawsze w sylwestra cały świat wita nowy ruk hucznym i efektownym pokazem pirotechnicznym. Od zawsze na świecie żyje ogromna ilość dzikich zwierząt ( w obecnych czasach coraz mniej ) w obecnej erze wyuczonych magistrów, prezesów, prawników majacych dwie lewe ręce do wszystkiego, coraz więcej społeczniaków którym wszystko przeszkadza, najbardziej oni sami sobie 🙂

   • Od zawsze pokazy pirotechniczne ? Tiiaaa…Jeszcze sylwester daleko a przedmówca po spożyciu ?Co Twój wywód ma do tematu? co prezesi i inne osoby ?
    Kasia pisała o zwierzakach.A to co złe trzeba skończyć.
    Mam nadzieję ,że jak smacznie zaśniesz lub twoje dziecko-to jakiś piromaniak uczci coś pod twoim blokiem-wtedy zrozumiesz.

    • na jakiej podstawie piszesz, że to złe??? masz jakieś badania, wiedzę w tym temacie?
     po pierwsze wzmianki o pokazach to Zygmunt III (polecam zasoby Biblioteki Narodowej), nawet w pierwszym roku (1946) po wojnie był pokaz w Wwie.
     po drugie Rozumiem, z enie latasz samolotami, gdyż sokolnicy petardami hukiem odganiaja ptaki…a jakim cudem one wracają?? podobnie sadownicy maja neverending story, huk i szpaki wracaja
     po trzecie Regionalna Dyrekcja Ochrony Srodowiska na Podkarpaciu zleciła (PRZEZ CAŁY MIESIĄC WRZESIEŃ, a nie tylko jeden Sylwester) akcję odstraszania petardami i pistoletami hukowymi niedzwiedzi w dzikiej puszczy. Info dostepne w necie.
     po czwarte fajerwerki w kat F1-F3 są certyfikowane w UE i definicja wyrobów wprost w ustawie mówi, że są bezpieczne dla środowiska życia i zdrowia zwierzat i ludzi. dla F1 i F2 okresla norma hałas jako nieistotny.
     po piąte…załaczam link do wypowiedzi eksperta w temacie fajerwerków dr Szymańczyka z katedry z Zakładu MAteriałów Wybuchowych Wydz Chemii warszawskiej WAT.
     https://fundacjapozytywneemocje.pl/zdaniem-eksperta-dr-inz-leszek-szymanczyk/?fbclid=IwAR1V06zNkfYGcV6xfrSCXhdpVehmIgjYcUmYn5jmQO5D-Fd6QRYo4RxC0G4
     podsumowując warto cos niecos wiedzieć, a nie tylko głupoty gadać, bo mam takie widzimisię i mi sie wydaje..

  • Bez przesady.Rozumiem,że strzelanie 2 dni przed sylwestrem i dwa dni po,jak to niektórzy potrafią to przegięcie.Ale tą jedną godzinę w roku wielka krzywda się nikomu nie stanie,nie popadajmy w paranoję.

 2. Ja piedr….. co za głupie komentarze potraficie tylko narzekać wszystko wam nie pasuje prubujecie komentarzami zmienić świat gdzie na całym świecie od tysięcy lat hucznie wita sie nowy rok a tu wiocha się wypowiada która zazdrości że ludzie potrafią się bawić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię