Wytną drzewa w centrum miasta. Ale posadzą nowe!

8

PIASECZNO Gmina usunie rosnące przy ul. Puławskiej, przed skrzyżowaniem z Chyliczkowską, topole czarne odmiany „Italica”. Stare drzewa są puste w środku i jesienne wichury mogłyby je przewrócić


Zamiast starych topoli zostaną posadzone dęby i lipy

Okazuje się, że wiekowe topole rosnące w centrum miasta są w bardzo złym stanie, zagrażając bezpieczeństwu ludzi i mienia.
– W celu rzetelnej oceny ich stanu zostały wykonane dwie profesjonalne ekspertyzy dendrologiczne, z badaniem wnętrza pni drzew, wykonane przez prof. dr hab. inż. Marka Siewniaka – mówi Grzegorz Chrabałowski, naczelnik gminnego wydziału utrzymania terenów publicznych. Jak się okazało, pnie topoli są puste w środku i częściowo spróchniałe.

Przygotowano już miejsca pod nowe nasadzenia Fot. Gm. Piaseczno

W ich miejsce gmina planuje nowe nasadzenia wzdłuż ulic Puławskiej i Kościuszki. Zostały już przygotowane miejsca pod nowe drzewa. Będzie ich w sumie 17, w tym 7 dębów kolumnowych odmiany „Fastigiata” oraz 10 lip drobnolistnych odmiany „Greenspire”. W ramach jesiennych nasadzeń w mieście pojawiło się od września 36 drzew i prawie 3000 krzewów, które można podziwiać przy ul. Szpitalnej, Wojska Polskiego, Jarząbka, Puławskiej na odcinku od Raszyńskiej do Energetycznej oraz na cmentarzu komunalnym i w parkach w Józefosławiu. Na przełomie października i listopada dosadzonych zostanie kolejnych 81 drzew i ponad 1000 krzewów.

Tomasz Wojciuk

8 KOMENTARZE

  1. Taki jest urok topoli. Szybko rosną i szybko się starzeją. Szkoda że kiedyś ktoś nie pomyślał i nie sadził ich na zmianę z gatunkami bardziej trwałym.

  2. Nie no lepiej mieć betonową dżunglę… Według niektórych… Od tego są ubezpieczenia jak spadnie i uszkodzi samochód komuś a jak komuś gałąź na łeb spadnie, to znaczy że było mu to pisane…. Wolę mieć cień w lecie, niż smażyć na betonie… A cienia z waszych świeżych nasadzeń to chyba na emeryturze doczekam dopiero jeśli wogóle, bo do tego czasu znów komuś będą przeszkadzać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię