Wytną drzewa w Zalesiu Dolnym

2

PIASECZNO – Szykuje się wycinka suchych, obumierających drzew, znajdujących się w rejonie alei Kasztanów i alei Kalin oraz ulic Cisowej i Jaworowej. Do 7 lutego Nadleśnictwo Chojnów usunie ponad 40 zagrażających bezpieczeństwu sosen, olch, dębów i grabów


Aby zapobiec protestom mieszkańców, Nadleśnictwo Chojnów informuje, że na wniosek gminy Piaseczno usunięte zostaną tylko te drzewa, które mogą złamać się od wiatru. Takie przypadki zdarzyły się już w tym rejonie dwa tygodnie temu. Na szczęście zwalone drzewa nie spowodowały większych strat. Teraz, aby zapobiec podobnej sytuacji, suche, obumarłe i mocno pochylone egzemplarze zostaną usunięte.
– Wycinka zostanie przeprowadzona na wniosek gminy – podkreśla Nadleśnictwo Chojnów. – Suche drzewa będą wycinane też w Zalesiu Górnym w rejonie ronda, do którego dochodzą ulice Wiekowej Sosny, Parkowa, Leśnych Boginek i Leśny Zaułek.

TW

2 KOMENTARZE

 1. Widzę, że pozyskiwanie materiałów do budowy piaseczyńskiego Teatru Miejskiego „Pod Koziołkiem” idzie sprawnie.

  Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, bo jestem zbyt stary i leniwy, żeby jeździć do warszawskich teatrów.

  Przy okazji pozwolę sobie na zgłoszenie pewnego dezyderatu. Otóż odnoszę wrażenie, że jak gmina Piaseczno zacznie wycinać wszystkie drzewa, które mogą złamać się od wiatru (a przecież każde może…), to może się pojawić taka ilość budulca, że zbudowany z niego teatr miejski musiałby zająć powierzchnię całego Piaseczna. Obawiam się, że mógłby mieć wtedy stosunkowo niewielu widzów.

  Nadmiar niszczejącego nieuchronnie budulca dobrze byłoby jakoś zagospodarować.
  Rzucam pierwszą propozycję: budowa miejskiego podziemnego szaletu. Istniał takowy niegdyś na przedpolach obecnego Sądu Rejonowego i można by go wszakże w tym samym miejscu odtworzyć przy użyciu drewna pozyskanego z wycinki. Zdolny rzemieślnik z Cechu Rzemiosł Różnych w P-nie z pewnością wyrychtowałby nawet drewniane pisuary i miski klozetowe.

  We współczesnym świecie usługi powinny być kompleksowe: przed obejrzeniem przedstawienia teatralnego obywatel powinien móc się ekologicznie wypróżnić, a po obejrzeniu zwomitować.

 2. Nareszcie ktoś się zdecydował na ten zdroworozsądkowy krok! To oczywiste, że bezpieczeństwo ludzi i ich mienia jest priorytetem. Drzewa i tak nas zarastają. Wysta4czy porównać zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat z obecną sytuacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię