Wywieś flagę

1

W niedzielę 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczcijmy go wspólnie. Zachęcamy do wywieszenia przed domem lub w oknie naszego narodowego symbolu, a także regionalnej flagi Mazowsza.

 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja, został ustanowiony w celu uczczenia symboliki polskiej flagi. Zachęcamy do udziału w akcji #mojaflaga, której inicjatorem jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Wywieś flagę i zrób zdjęcie

Na czym ona polega? Wystarczy wywiesić biało-czerwoną przed domem, w oknie czy na balkonie, a zdjęcie z flagą narodową udostępnić w mediach społecznościowych, umieszczając w opisie hasztag: #mojaflaga . Pokażmy, że w tych trudnych czasach potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm.

Pamiętaj o Mazowszu

Dodatkowo wspólnie z władzami województwa zachęcamy do wywieszenia w najbliższą niedzielę regionalnej flagi Mazowsza, obok tej biało-czerwonej. Od tego roku jej wizerunek jest dostępny dla wszystkich mieszkańców regionu, samorządów gminnych i powiatowych oraz innych instytucji czy organizacji. Może ona zagościć przed domem, w miejscu pracy czy nauki.

1 KOMENTARZ

  1. Wjeżdżam na osiedle Magnolii Józefosław i żadnej flagi. Kto tam mieszka? W ogóle to na Józefosławiu naliczyłem z 5 flag. Czyli komuna mieszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię