Wyznaczają buspas na ul. Puławskiej. Pojadą nim także motocykliści

0

Trwa wyznaczanie buspasa na ul. Puławskiej na odcinku od węzła „Wyścigi” do pętli autobusowej przy al. Wilanowskiej

Pas dla autobusów będzie obowiązywać na obu jezdniach od 24 lipca. Dopuszczony będzie na nim ruch karetek, pojazdów miejskiego transportu osób niepełnosprawnych, motocykli oraz taksówek.
– Wyznaczenie nowego buspasa to poważna ingerencja w organizację ruchu. Dlatego przed podjęciem decyzji przeprowadzamy szczegółowe analizy, które pozwalają ocenić faktyczną efektywność buspasa – podkreśla Urząd Miasta Stołecznego Warszawa. – Wśród analizowanych czynników znajdują się m.in. natężenie ruchu pojazdów transportu zbiorowego i pojazdów prywatnych, okres funkcjonowania buspasa, straty czasowe w ruchu komunikacji miejskiej występujące przed wprowadzeniem usprawnienia, liczba skrzyżowań oraz długość odcinków prostych (od skrzyżowania do skrzyżowania).
Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Rafała Trzaskowskiego, rozpoczął się również proces wpuszczenia motocyklistów na buspasy. Przez ostatnie miesiące trwało projektowanie i opiniowanie zmian w organizacji ruchu.
Pierwsi motocykliści pojawili się na buspasach jeszcze w czerwcu. Po zakończeniu obecnie trwających prac, będą oni mogli poruszać się również po buspasie na Puławskiej.

źródło: Um.warszawa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię