Wyznaczono miejsca dla samochodów elektrycznych. Wyglądają tak samo jak dla niepełnosprawnych

0

PIASECZNO Na parkingu między ul. Józefa Sierakowskiego i Zgoda pojawiły się dwa miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych na czas ładowania. – Niczym się nie różnią od miejsc dla niepełnosprawnych, ich kolor może wprowadzać w błąd – uważa jeden z naszych Czytelników

– Miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych powinny być zielone, wtedy ich przeznaczenie jest czytelniejsze – twierdzi jeden z piaseczyńskich kierowców.
Otóż nie. Zielone miejsca dla aut elektrycznych wyznaczono we Wrocławiu, ale decyzję władz miasta zakwestionował wojewoda wskazując, że „koperta” to znak drogowy, którego wygląd określają przepisy. W tych przepisach nigdzie nie ma mowy o zielonym kolorze. Innego zdania były władze miasta i sprawa znalazła swój finał w Sądzie Okręgowych, który uznał, że „zielone koperty”, oznaczające miejsca parkingowe miejskich aut elektrycznych, nie są znakami drogowymi. Jak informuje Gazeta Wrocławska miasto wycofało się z zielonego koloru.
Czy niebieski kolor kopert na piaseczyńskich miejscach przeznaczonych dla samochodów elektrycznych jest prawidłowy? Naszym zdaniem właściwsza byłaby koperta bez żadnego tła – a więc znak P-20 wyznaczający „stanowisko postojowe zastrzeżone dla określonego rodzaju pojazdów”. Niebieski kolor stosowany do oznaczenia miejsc dla niepełnosprawnych rzeczywiście może być mylący.

AB/fot. Natalia Bruszewska

 

WPI TAXI Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię