Wznowią remont Kamilina!

1

KONSTANCIN-JEZIORNA – Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu podpiszę umowę z firmą, która dokończy remont willi Kamilin – poinformował nas wczoraj burmistrz Kazimierz Jańczuk


 Na razie na budowie nic się nie dzieje. Posesja została zagrodzona i zabezpieczona

Licząca 97 lat willa przy ul. Piłsudskiego 42 już w ubiegłym roku miała zachwycać swoim nowym wyglądem. Prace modernizacyjne rozpoczęły się latem 2017 roku i z każdym kolejnym miesiącem zaczynały tracić tempo. Wykonawca, który zobowiązał się przebudować willę za niebagatelną kwotę 4,55 mln zł wpadł w problemy finansowe. W połowie ubiegłego roku burmistrz zgodził się, aby termin wykonania prac został nieco przedłużony. Jednak już wtedy istniało spore ryzyko, że inwestycja nie zostanie dokończona. 25 października, jako że na budowie nic się nie działo, Kazimierz Jańczuk zdecydował o rozwiązaniu umowy z wykonawcą, a gmina przejęła teren inwestycji.
W budynku przy Piłsudskiego rozpoczęła się inwentaryzacja wykonanych robót. Potem poproszono biuro projektowe, aby wyceniło pozostałe do wykonania prace. Miało to dać wyobrażenie, jakich kwot należy spodziewać się w przetargu na firmę, która dokończy remont (na finalizację inwestycji zarezerwowano w budżecie 3,2 mln zł). Sam przetarg ogłoszono miesiąc temu. Mimo że zainteresowanie firm było spore, oferty złożyło tylko dwóch wykonawców z Warszawy, którzy zaproponowali bardzo podobne kwoty – 3,75mln zł i 3,79 mln zł. Mimo że tańsza firma chce udzielić na wykonane prace dłuższej rękojmi, obydwie oferty są cały czas sprawdzane pod kątem formalno-prawnym.
– Jeszcze w tym tygodniu chcę podpisać umowę z jedną z tych dwóch firm na dokończenie inwestycji – poinformował nas w środę burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Wierzymy, że remont Kamilina uda się zakończyć jeszcze w tym roku, choć doświadczenie uczy nas, że niczego nie można być w 100 proc. pewnym.
W wyremontowanej willi ma znaleźć się pałac ślubów, a także sala wystawiennicza i punkt informacji turystycznej. Posesja, na której znajduje się willa ma stać się naturalnym przedłużeniem parku zdrojowego.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię