Wzrosło bezrobocie. Najgorsze przed nami

1

POWIAT Z miesiąca na miesiąc, począwszy od lutego, na terenie powiatu piaseczyńskiego postępuje nieznaczny wzrost bezrobocia. W maju bez pracy były 3322 osoby. Jednak najgorsze może dopiero nadejść


GUS nie wyliczył jeszcze stopy bezrobocia w powiecie piaseczyńskim za maj, jednak należy spodziewać się, że będzie ono kształtowało się na poziomie około 3,6 proc. (w kwietniu było to 3,4 proc.), czyli poniżej średniej krajowej wynoszącej niemal 6 proc.
– Na naszym terenie, póki co, bezrobocie nie jest wysokie – uważa Danuta Świetlik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie. – Nie oznacza to jednak, że sytuacja nie może się zmienić. Ponad 130 tys. osób otrzymuje dofinansowanie do pensji w ramach tarczy antykryzysowej. Nie wiadomo co będzie, jak skończy się rządowe wsparcie.
W tej chwili, w ramach tarczy, przez PUP w Piasecznie są realizowane trzy programy. Pierwszy dotyczy dofinansowania kosztów wynagrodzeń pracowników, drugi dofinansowania prowadzonej działalności gospodarczej, a trzeci bezzwrotnych (pod pewnymi warunkami) pożyczek do 5 tys. zł. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się trzeci program, na który wpłynęło dotąd ponad 13,2 tys. wniosków. Niemal 9300 z nich do tej pory zostało rozpatrzonych pozytywnie.
– Każdego dnia wypłacamy około 300 pożyczek – mówi Danuta Świetlik. – Najwięcej wniosków wpływało dziennie do 20 maja.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię