Ponad 3,5 tysiąc osób na kwarantannie

2

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia aktualne na 6.11.2021 godz. 10:30

Liczba zakażonych: 123
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców:6,49

Liczba przypadków śmiertelnych: 0

  • choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0

  • wyłącznie z powodu COVID: 0

Liczba osób objętych kwarantanną: 3 518


Liczba wykonanych testów: 538
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 125

Dzienny wykaz zachorowań w Polsce

Liczba zakażonych: 15 190

Liczba przypadków śmiertelnych: 186
146– choroby współistniejące
40– COVID

 

Metodologia

Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby (osoby z unikalnym numerem PESEL)
Korekty – w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych korekt. Korekty mogą dotyczyć również danych adresowych lub danych osobowych. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków będzie wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu.
Pozytywne wyniki testów antygenowych i komercyjnych są uwzględniane na bieżąco w prezentowanych danych
Zgony uwzględniają zarówno śmierć danej osoby wyłącznie z powodu COVID-19, jak i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W indywidualnych przypadkach, po weryfikacji medycznej lub ponownym zaraportowaniu powód zgonu danej osoby może zostać zmieniony.
W raportach dziennych występują przypadki zaraportowania wyniku dodatniego bez przypisania do konkretnego województwa i powiatu, w związku z brakiem adresu pacjenta po stronie laboratorium. Wskazani pacjenci będą przypisywani do województw i powiatów przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.

CZYTAJ TAKŻE:  UWAGA! Zmiany w odbiorze śmieci w gminie Piaseczno

2 KOMENTARZE

  1. No i? Na kwarantannę, nakładaną notabene z użyciem bardzo wątpliwej podstawy prawnej (prawnicy, w tym zwłaszcza sędziowie, wiedzą o co kaman), lecą wszyscy, którzy mieli kontakt z „nosicielem” (czego bezsens udowadniał jeszcze na samym początku tego tragikomicznego spektaklu autorytet w dziedzinie polskiej epidemiologii – prof. Gut ,ale wtedy jeszcze mógł wypowiadać się zgodnie ze swoją poszerzaną latami wiedzą).
    3,5 tysiąca (tylu pechowców na kwarantannie) – to brzmi dumnie! A nie tam jakieś zaledwie 123 (liczba zakażonych).
    Ale i tu ciekawie – 125 testów z wynikiem pozytywnym, a zakażonych już o 2 mniej (123)? Dalej opierajmy się na, jak widać na załączonym obrazku, niezwykle rzetelnie opracowanych danych (w tych mynisterstwach to chyba jeden za drugim powtarza jak mantrę: „ja tam do liczb głowy nie mam, z matmy to ja zawsze ledwo tróję miałem”). Ale co tam, ludzie i tak łykną wszystko jak pelikany. A mówią, że dziennikarze w Polsce to raczej nieprzychylni naszej władzy zwierzchniej są. A tu proszę, ile kasy Państwo zaoszczędziło na braku konieczności wykupowania powierzchni reklamowej w redakcjach na potrzeby zamieszczania danych statystycznych. Trzymajmy się wszyscy i nie obawiajmy się korzystać z własnego rozumu. Czasem (a nawet bardzo często) warto. Serdeczne pozdrowionka dla wszystkich.

  2. Plandeka strachu
    Spychacze spychają zwłoki covidowe z ulic 😱, wagony towarowe pełne ciał jadą na nowopowstałe cmentarzyska 😱. 😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię