Z Bagażnika do bagażnika

6

PIASECZNO Co niedzielę w Wólce Kozodawskiej odbywa się wyprzedaż bagażnikowa. Pomysł na ten niecodzienny targ został zaczerpnięty z Anglii i jak się okazało świetnie się przyjął pod Piasecznem

„Z Bagażnika” to cotygodniowa wyprzedaż bagażnikowa organizowana w pobliskiej Wólce Kozodawskiej. W każdą niedzielę można przyjść i rozejrzeć się za ciekawymi, oryginalnymi przedmiotami z drugiej ręki. Chętni znajdą się zarówno na kupno starego futra, porcelanowej lalki, jak i konia na biegunach. W bagażnikach można znaleźć również przedmioty codziennego użytku, meble, starą biżuterię, ubrania oraz rzeczy typu handmade czy lokalne wyroby.

Jak to się zaczęło

Pomysł na wyprzedaż bagażnikową został zaczerpnięty z Wysp Brytyjskich, gdzie takie wydarzenia są bardzo popularne.

Kiedy mieszkaliśmy w Anglii wielokrotnie uczestniczyliśmy w takich targach, więc po powrocie do Polski postanowiliśmy stworzyć coś podobnego – mówią Julia i Filip, organizatorzy wyprzedaży.Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni, że pomysł spotkał się z tak pozytywnym odbiorem.

Pierwszy targ został zorganizowany latem 2019 roku. Sprzedających było trzech, a odwiedziło ich kilku zaciekawionych sąsiadów. Dzisiaj oferujących swoje przedmioty są dziesiątki, a mimo pandemii chętnych na zakupy nie brakuje. Potencjalni kupcy o pchlim targu dowiadują się drogą pantoflową oraz z mediów społecznościowych. Wiele osób zagląda na prawie 4-hektarowe pole wypełnione samochodami zupełnie przypadkowo. Targ znajduje się przy ulicy Dworskiej i zwraca uwagę przejeżdżających kierowców. Dużo ludzi traktuje wyprzedaż bagażnikową, jako alternatywę dla niedziel niehandlowych.

Jak zostać sprzedawcą?

– W ubiegłym roku sprzedawałam tutaj truskawki, jednak fascynowały mnie różne przedmioty sprzedawane przez innych – opowiada jedna z pań prowadzących stoisko na czterech kółkach. – Postanowiłam więc przeszukać dom, pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i odchudzić nieco salonową witrynkę oraz garaż. Popytałam również znajomych czy nie chcieliby oddać czegoś na sprzedaż. Wystarczy dobrze przeszukać stare kąty.
Na targu spotkać można również rękodzieło – ręcznie malowaną ceramikę, własnoręcznie robioną biżuterię, maskotki, które powstały na szydełku czy też obrazy malarzy amatorów. Nie brakuje też miodów z własnej pasieki. Zarówno sprzedawcy jak i kupujący przyjeżdżają do Wólki Kozodawskiej nie tylko z pobliskich miejscowości. Bywa, że zainteresowani pokonują setki kilometrów, przybywając z Łodzi czy nawet Białegostoku.
O tym, czy targ odbędzie się w najbliższą niedzielę można dowiedzieć się na facebookowej stronie „Z bagażnika”.

Dzięki świetnej atmosferze i wytrwałym sprzedawcom nasz targ odbywa się co tydzień, przez cały rok. Jedynie obfite opady deszczu, czy odwilż mogą zmusić nas do odwołania wyprzedaży – mówią organizatorzy.

Z tygodnia na tydzień chętnych przybywa. Nawet, jeśli zabraknie miejsc parkingowych, z pewnością brakować nie będzie atrakcyjnych przedmiotów, ciekawych ofert i miłej atmosfery.

Agata Wojtyś

6 KOMENTARZE

    • Dzień Dobry. Wjazdy są utwardzone, a później przysypane ziemią, ponieważ liczy się dla nas naturalny wygląd. Z targu wyjeżdża się na drogę polną – gminną, (która jest uczęszczana przez wywrotki) a dopiero później na ul. Dworską. Pozdrawiamy serdecznie

  1. Ten NATURALNY Wygląd powoduje że wasze Błotko znajduje sie na drodze powiatowej droga gminna jest wytluczniowana .Wywrotki przy Niedzieli ? CO TU MÓWIĆ BIZNES NAJWAŻNIEJSZY
    .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię