Z deszczu pod… kurtynę wodną. Kto bogatemu zabroni?

0

PIASECZNO Kurtyna wodna przy zbiegu ulic Puławskiej, Kościuszki i Jana Pawła II daje ulgę nie tylko w upały. Działa także w chłodne i deszczowe dni

Na początku czerwca Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. zainstalowało w centrum Piaseczna kurtynę wodną, która pozwala na ochłodę podczas upalnych dni.
– Bramka wodna dzięki profesjonalnym dyszom wytwarza wodną mgiełkę, która przyjemnie schładza temperaturę powietrza, nawet o 12 stopni Celsjusza – chwalono. – Jej zaletą jest niskie zużycie wody, tylko około 40 litrów na godzinę.
Dziś mamy przelotne opady deszczu, termometr wskazuje 15 stopni Celsjusza, a kurtyna wodna działa w najlepsze. Jeśli ktoś z przechodniów chciałby się dodatkowo ochłodzić, albo wypróbować czy jego parasolka działa również pod kurtyną, to serdecznie zapraszamy.
Czy kurtyna wodna będzie działała także zimą? To byłby świetny sposób na ślizgawkę.
Oczywiście ironizujemy, ale nie wszystkich ta sytuacja śmieszy.
Urzędnicy, którzy nie dopilnowali tej kurtyny powinni oddać za tę wodę z własnych pieniędzy – uważa pan Andrzej, którego spotkaliśmy w pobliżu kurtyny. – Mówi się o oszczędzaniu wody, a tu takie marnotrawstwo.
– Gmina bogata, to może ją stać na zbędne wydatki –
dodaje jego małżonka. – Kto bogatemu zabroni?

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię