Z drzew po przycince zostały kikuty…

6

PIASECZNO – Między blokami przy ul. Kusocińskiego 7 i 9 spółdzielnia „Jedność” zniszczyła kilka lip, zostawiając im praktycznie sam pień – alarmuje pani Ewa, nasza czytelniczka. – Drzewa zostały przycięte właściwie – odpiera zarzuty Stanisław Zawadzki, prezes SM „Jedność”, która zleciła pielęgnację drzew


Kobieta pokazuje zdjęcia, na których widać drzewa praktycznie pozbawione koron.
W myśl przepisów przepisów wolno przyciąć do 30 proc. korony – mówi. – Tymczasem wiele drzew zostało jej praktycznie pozbawionych. Na osiedlu sterczą kikuty, na których nie ma ani jednego liścia. Te drzewa już praktycznie obumarły… – dodaje.
Nasza czytelniczka twierdzi, że poinformowała o sprawie gminny wydział środowiska.
Powiedzieli mi, że znają sprawę i że w ten sposób zostało potraktowanych około 80 drzew – mówi pani Ewa. Poprosiliśmy gminę o potwierdzenie tych „rewelacji”. Czekamy na odpowiedź. Zapytaliśmy też spółdzielnię, czy nie ma sobie nic do zarzucenia w kwestii agresywnej przycinki.
Te drzewa zostały przycięte półtora miesiąca temu – wyjaśnia Stanisław Zawadzki, prezes SM „Jedność”. – Zostały przycięte zgodnie z regulaminem i obowiązującymi przepisami. Wszystkie prace zostały wykonane jak należy. Za jedno drzewo płacimy 2000 zł. Oczywiście można by przycinać wszystko tylko odrobinę, ale w takiej sytuacji zabiegi pielęgnacyjne musielibyśmy wykonywać non stop. Spółdzielni nie stać na taką rozrzutność.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Lipa puści nowe pędy. Ludziom nigdy nie dogodzisz. Jak spadnie gałąź na samochód albo jeszcze gorzej na człowieka winny zarządca terenu a jak drzewa przycięte to też źle. Dzisiaj może nie wyglądają najlepiej ale za parę miesięcy to się zmieni

  2. Owszem, przecinka drzew jest konieczna ale nie może to być wykonane w sposób który uszkadza bądź niszczy drzewo.Są odpowiednie przepisy które to regulują a jeżeli po przycięciu drzewa ponad pięćdziesięcioletniego zostaje pień i jeden konar to serce się kraje jak się patrzy i bardzo wątpię aby to drzewo przeżyło, do tej pory stoi smutny pień i nie widać nawet jednego listka.Jak łatwo zniszczyć.

    ps. Pani Mario sugeruję zapoznać się z tematem przepisów dotyczących przecinki drzew zanim zdecyduje się wypowiedzieć głupio w temacie.

  3. Widać że Pan Prezes Zawadzki nie ma pojęcia o przepisach dotyczących przycinki drzew skoro twierdzi że drzewa zostały przycięte prawidłowo, no i zapłacił 2000 zł za drzewo !Wstyd, Panie Prezesie proszę zapoznać się z przepisami!

    • EB
      Pewnie jak gałąź spadnie i zabije Ci dziecko to będziesz Panu Zawadzkiemu dziękował że nie ruszał drzewa. Ale są na szczęscie mądrzejsi niż Ty:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię