KONSTANCIN-JEZIORNA W niedzielę 6 maja o godz. 15 w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się pierwszy koncert pod nazwą Garaż. Gwiazdą będzie Ina West (na zdjęciu). Wstęp wolny


Garaż to inicjatywa, mająca na celu wsparcie lokalnych talentów muzycznych. Dzieci, młodzieży, dorosłych, którzy zarówno tworzą własną muzykę jak i doskonalą się w sztuce interpretacji utworów innych autorów. Konstanciński Dom Kultury zapewnia, że wszyscy muzycy zrzeszeni w projekcie Garaż otrzymają szereg możliwości, takich jak: nagrywanie materiałów audio/video na sali widowiskowej KDK (z pełną obsługą techniczną – każdy wykonawca będzie mógł stworzyć swoje własne demo przy pomocy specjalistów); próby na sali widowiskowej KDK (w odpowiednio ustalonym terminie każdy zespół będzie mógł zrobić jedną lub więcej prób na dużej scenie, z pełną obsługą techniczną i nagłośnieniem); sesje fotograficzne; materiały demo powstałe podczas koncertów Garażu (publikowane będą na specjalnie w tym celu stworzonym kanale na YouTube); wsparcie merytoryczne.

Z racji tego, że dom kultury zatrudnia specjalistów w dziedzinie nagłośnienia, oświetlenia oraz organizacji imprez, chętnie wesprze lokalnych muzyków wiedzą w różnych dziedzinach – od tego jak napisać rider techniczny oraz jak efektywnie pracować na scenie, po sprawy związane z prawem autorskim, ZAIKS-em itp.

– Zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której młodzi muzycy będą mogli się pokazać. To bardzo ważne, ponieważ istotą muzykowania jest występowanie publiczne, pokazywanie swojej twórczości i talentu innym – tłumaczy Bartosz Jaworski, koordynator Garażu. – To daje energię do dalszych działań, napędza muzyka i odsuwa myśli o porzuceniu grania. Im bardziej będziemy ich wspierać, tym większa szansa, że z Konstancina wyjdzie w świat kolejne pokolenie artystów którzy osiągną sukces i zarazem rozsławią naszą okolicę. Bo będą mogli powiedzieć, że ich kariera zaczęła się właśnie tutaj.

6 maja na scenie wystąpią niezwykle utalentowani i różnorodni artyści z Konstancina-Jeziorny i okolic. Natomiast gwiazdą koncertu będzie wokalistka Ina West tworząca transową, nowofalową muzykę z elementami folku i jazzu. Koncert z poczuciem humoru poprowadzą komicy z grupy BCA Flash.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię