Z Góry Kalwarii do Klesiv pojechały dary

0

GÓRA KALWARIA Z Góry Kalwarii dziś wyjechał transport darów dla społeczności gminy (gromady) Klesiv w powiecie Sarny w zachodniej Ukrainie

Dziś z Góry Kalwarii wyruszył transport z ponad 3,3 tony darów do gminy (gromady) Klesiv w powiecie Sarny w zachodniej Ukrainie. To tereny, gdzie nadal mieszka wielu Polaków. Ubrania, głównie dziecięce, oraz środki higieny osobistej trafią przed zbliżającymi się świętami do rodzin żołnierzy walczących lub poległych na froncie w trakcie trwającej wojny z Rosją.
O pomoc do burmistrza Góry Kalwarii zwróciła się listownie społeczność gminy Klesiv. Tak duży transport nie byłby możliwy bez wsparcia spółki AVON Polska z Garwolina. Ale swoją cegiełkę dołożyła również gminna Grupa Utrzymania Terenów Publicznych – jej pracownicy złożyli się i kupili piecyk – kozę, która również pojechała w transporcie.


Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski złożył serdeczne podziękowania szefowi GUTP Stanislaw Fijka, który szczególnie zaangażował się w skompletowanie i wysłanie pomocy do naszych wschodnich sąsiadów.

 

Źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię