Z Olbrychskim o teatrze i życiu

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Spotkanie z odtwórcą roli Andrzeja Kmicica w „Potopie” Konstanciński Dom Kultury zainauguruje cykl spotkań „Bliżej Teatru – Bliżej Gwiazd”

Serię spotkań w willi Hugonówka, na które wstęp będzie wolny, poprowadzi znana ze scen teatralnych i małego ekranu aktorka Jolanta Żółkowska. Z twórcami i artystami teatru będzie prowadziła rozmowy o życiu, pracy zawodowej i ich pasjach
Pierwszym gościem będzie legenda polskiego kina i teatru, wybitny aktor Daniel
Olbrychski. Ten niekwestionowany królem polskiego kina urodził się w Łowiczu w lutym 1945 roku, a dzieciństwo spędził w Drohiczynie. Po przeprowadzce do Warszawy dostał się do studia teatralnego prowadzonego przez Andrzeja Konica. Na ekranie debiutował w 1964 roku będąc jeszcze studentem. Występował w Teatrach Powszechnym i Narodowym w Warszawie. Z najwyższą podobno liczbą punktów przyjęto go do Warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralne. Studiów jednak nigdy nie ukończył. Przeszkodziła mu w tym… kariera filmowa.
Jego mistrzem i wymagającym nauczycielem był Andrzej Wajda. Olbrychski zagrał w 10 filmach tego reżysera, dając się dostrzec innym reżyserom i krytykom nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wystąpił w wielu produkcjach węgierskich, włoskich, francuskich, niemieckich oraz amerykańskich grając u boku wybitnych aktorów. Kilka lat, z powodów politycznych, spędził we Francji na emigracji.
Z widzami Daniel Olbrychski spotka się w niedzielę 11 marca o godz. 17.

PC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię