Z orkiestrą jest od samego początku

0

POWIAT Dziś finał Orkiestra Świątecznej Pomocy, wolontariusze na stanowiskach od bladego świtu. W całym powiecie mnóstwo imprez towarzyszących

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii wywołujących sepsę.

Dla wolontariusza Grzegorza Orkiestra Świątecznej Pomocy gra cały rok. Z orkiestrą jest od samego początku. Grzegorz od 32 lat związany z WOŚP dziś zbiera po raz 31 a od 3 lat z synem Adrianem dla WOŚP i Jurka Owsiaka.

– Pomagać jest warto. Zawsze powtarzam, nie chcesz brać udziału, nie przeszkadzaj i nie obrażaj bo nigdy nie masz pewności kiedy będziesz potrzebował pomocy i skorzytać ze sprzętu ufundowanego przez  WOŚP. Otwórzcie dziś swoje serca i bawcie się wszyscy. – mówi wolontariusz Grzegorz. – WOŚP to całe moje życie, Pokojowy Patrol, Przystanek Woodstock, Poland and Rock Festival.

Jeśli chcecie wrzucić datek do puszki Grzegorza, spotkacie go przy fontannach w Piasecznie dziś do 13.00

W całym powiecie trwają imprezy towarzyszące

W Piasecznie finał WOŚP na placu Piłsudskiego i skwerze Kisiela wystartuje o godz. 18. Planowana jest dyskoteka w klimacie lat 80. i 90. Gościem specjalnym imprezy, którą poprowadzi DJ Martin Rosa, będzie znany prezenter i dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Oprócz tego planowany jest pokaz Teatru Ognia i mnóstwo wydarzeń towarzyszących, jak aukcja prac plastycznych, spektakle teatralne i występy artystyczne. Wydarzenie potrwa do godz. 20.

W tegoroczny WOŚP włączy się także piaseczyńska wąskotorówka. Na stacji kolejki gościć będą Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi”, Muzeum Techniki radekbrzozowski.pl oraz Escape Service. Na odwiedzających będzie czekała drezyna, wystawiony zostanie też parowóz Px48. Stację można odwiedzać w godz. 10-16.


W niedzielę w Konstancinie-Jeziornie na ulicach miasta będzie kwestowało prawie 100 wolontariuszy. Finałowy koncert zaplanowano w Hugonówce. Wystąpią dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Przepióreczka, Egurrola Dance Studio, uczniowie z SP nr 6 z Opaczy, podopieczni sekcji tanecznych KDK i harcerze z Uroczyska Konstancin. O 16.50 przed Hugonówką odbędzie się pokaz Teatru Ognia Etnimus. Potem nastąpi dalsza część koncertu z udziałem m.in. Wilanowskiej Orkiestry Dętej, raperów i rockmanów. O godz. 20 kolejny finał WOŚP zwieńczy Światełko do Nieba. Koncerty w Hugonówce rozpoczną się o godz. 15, jednak wydarzenia towarzyszące będą odbywały się już od godz. 10. Z istotniejszych warto wymienić warsztaty rodzinne w Hugonówce, turniej brydża w willi Gryf czy II Bieg Rodzinny, który wystartuje o godz. 14 w parku zdrojowym.
W Górze Kalwarii, jak co roku zaplanowano mnóstwo wydarzeń, z których część rozpocznie się już 28 stycznia. W ośrodku Brzanka, który od niedawna ma nowego gospodarza, od godz. 14 będą odbywały się koncerty, które o 20 zwieńczy Jam Session i licytacja. 29 stycznia o godz. 10 wystartuje miasteczko camperowe, na miejscu będzie dostępna też wystawa figur filmowych, offroad i gra miejska dla dzieci. W dniu finału o godz. 10 w Baniosze odbędzie się ognisko z morsami, potem zaplanowano Bieg w Galotach, wspólne wejście do wody, a po nim saunę i jacuzzi. Na Placu Manewrowym od godz. 10 będzie odbywał się offroad, a potem – o godz. 20 – zaplanowano Światełko do Nieba. W hali sportowej przy ul. Białka będą odbywały się zawody sportowe, animacje dla dzieci i pokazy drużyny pożarniczej, zaś w pobliskim Ośrodku Kultury – koncerty (od godz. 14.40 do 19.30). Wydarzeniem towarzyszącym będzie bieg „Policz się z cukrzycą” na dystansie 5 km, który wystartuje z rynku o godz. 11.
W gminie Tarczyn 31. finał WOŚP będzie odbywał się w Rembertowie (ul. Strażacka 108). Impreza rozpocznie się o godz. 10 i zakończy o 20 tradycyjnym Światełkiem do Nieba. W programie m.in. animacje, występ iluzjonisty, liczne koncerty i licytacje.
W Lesznowoli WOŚP zagra tym razem w szkole w Mrokowie. Impreza zacznie się o godz. 14.30 i potrwa do 18. W programie m.in. pokazy tańca, występy uczniów, licytacja gadżetów WOŚP, loteria, kiermasz rzeczy nowych i używanych, malowanie buziek, kawiarenka, dyskoteka, spektakl teatralny.
W Prażmowie finał WOŚP zostanie zorganizowany na parkingu przed Szkołą Podstawową w Uwielinach. Impreza rozpocznie się o godz. 14 od koncertu Mr. Sebi. Potem będą pokazy uczniów, koncerty, licytacje, a na końcu – o godz. 20 – Światełko do Nieba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię