Z ostatniej chwili! Aktualny stan zagrożenia epidemicznego w powiecie piaseczyńskim!

2

Główny Inspektorat Sanitarny podał informację o aktualnym stanie epidemicznym w powiecie piaseczyńskim. Wciąż mamy trzy potwierdzone zarażenia w naszym regionie

Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 296 osób, kwarantanną domową 114+12 (powrót z zagranicy). Nikt z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nie jest hospitalizowany, wciąż utrzymuje się liczba trzech osób zarażonych.

AB

CZYTAJ TAKŻE:  Zrobiono ponad 500 testów

2 KOMENTARZE

  1. Z kim mogę się skontaktować w sprawie kwarantanny dla córki wracającej z zagranicy? Do sanepidu, GIS i starostwa w Piasecznie nie mogę się dodzwonić. A nie mam dla niej lokum. Państwo miało organizować miejsca na kwarantannę. Czy ktoś coś moze doradzić?

    • Na Państwo bym nie liczył. Z zagranicy wraca wiele tysięcy ludzi i każdy z nich teoretycznie powinien odbyć dwutygodniową kwarantannę. W praktyce jest to od początku fikcja, bo przecież wiadomo, że ci ludzie z lotniska albo od granicy często przemierzają Polskę w drodze do domu środkami komunikacji publicznej – a jak nawet ktoś po nich przyjedzie, to ten ktoś z miejsca także powinien podlegać kwarantannie. Państwo nie jest oczywiście w stanie zapewnić ludziom nawet „kwarantannowego” transportu z granicy czy lotniska do domów, to co dopiero mówić organizowaniu jakichś miejsc na kwarantannę? Marzenie ściętej głowy.
      Jeśli więc córka musi już koniecznie z tej zagranicy powrócić, to załatwić jej lokum musisz we własnym zakresie, albo spędzić z nią w domu 2 tygodnie.

      P.S. Do starostwa nie ma raczej po co dzwonić, bo bardzo wątpię, czy mogliby w tej sytuacji cokolwiek pomóc. Zresztą słyszałem, że starostwo przeszło na pracę zdalną i są tam tylko jakieś dyżury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię