Z ostatniej chwili! Kolejna ofiara śmiertelna

3

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia aktualne na 15.10.2021 godz. 10:30

Liczba zakażonych: 24
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 1,27

Liczba przypadków śmiertelnych: 1

  • choroby współistniejące wraz z COVID-19: 1

  • wyłącznie z powodu COVID: 0

Liczba osób objętych kwarantanną: 1 163


Liczba wykonanych testów: 268
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 28

Dzienny wykaz zachorowań w Polsce

Liczba zakażonych: 3 000

Liczba przypadków śmiertelnych: 60
46 – choroby współistniejące
14– COVID

 

Metodologia

Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby (osoby z unikalnym numerem PESEL)
Korekty – w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych korekt. Korekty mogą dotyczyć również danych adresowych lub danych osobowych. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków będzie wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu.
Pozytywne wyniki testów antygenowych i komercyjnych są uwzględniane na bieżąco w prezentowanych danych
Zgony uwzględniają zarówno śmierć danej osoby wyłącznie z powodu COVID-19, jak i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W indywidualnych przypadkach, po weryfikacji medycznej lub ponownym zaraportowaniu powód zgonu danej osoby może zostać zmieniony.
W raportach dziennych występują przypadki zaraportowania wyniku dodatniego bez przypisania do konkretnego województwa i powiatu, w związku z brakiem adresu pacjenta po stronie laboratorium. Wskazani pacjenci będą przypisywani do województw i powiatów przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.

CZYTAJ TAKŻE:  Pandemia nie zwalnia. Dwie osoby zmarły. Nowy rekord zakażeń

3 KOMENTARZE

    • A co ma jedno z drugim wspólnego? Jakby pani choć troszkę pomyślała, to pewnie wysnuła by pani wniosek taki, że ustrzec się przed śmiercią spowodowaną COVIDem można w prosty sposób i może prawie każdy. Szczep się głupi człowieku!!! Szkoda, że nie można się pani zaszczepić przeciwko głupocie. Ale radzę częściej uruchamiać myślenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię