Z siekierą na pogotowie!

0

GÓRA KALWARIA Do policyjnej celi trafiła 45-letnia kobieta, która przy użyciu siekiery groziła śmiercią załodze karetki pogotowia ratunkowego.

Wieczorem do jednego z mieszkań w Górze Kalwarii wezwano pogotowie ratunkowe. Miała źle się czuć jedna osoba. Na miejscu ratownicy zastali kobietę, która powitała ich w niecenzuralnych słowach. Gdy została jej zwrócona uwaga na niewłaściwe zachowanie oraz bezzasadne wezwanie, wywołało to jej dodatkowe wzburzenie.
Kobieta sięgnęła po siekierę i zagroziła jej użyciem. Ratownicy obezwładnili ją i przekazali wezwanym na miejsce policjantom z komisariatu w Górze Kalwarii.
Funkcjonariusze zatrzymali 45-letnią kobietę. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zostały jej przedstawione dwa zarzuty karne, za znieważenie oraz za kierowanie gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Materiały tej sprawy jeszcze dziś zostaną przekazane do prokuratury rejonowej w Piasecznie.
Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

AB/KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię