Z Zawiercia przywieźli 10 medali

0

PIASECZNO To był kolejny udany turniej w wykonaniu kickboxerów X Fight Piaseczno. Nasi reprezentanci w Pucharze Polski Kadetów Młodszych i Starszych w formułach pointfighting i light-contact oraz Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów (w tych samych formułach) od lat należą do ścisłej krajowej czołówki

W Zawierciu rywalizowało aż 45 klubów z całej Polski, wystawiając do walk ogółem 455 zawodników. W skład kadry klubu z Piaseczna weszli: Daria Niciporuk, Natalia Woińska, Agata Kacprzak, Jan Bocheński, Kacper Zięba, Stanisław Przybylski, Adam Bachman i Jakub Masternak. I choć zawody stały na wysokim poziomie sportowym, a zdobycie medalu było niezwykle trudnym zadaniem, piasecznianie wrócili ze Śląska z aż 10 krążkami.
Znakomity start zaliczyły zwłaszcza Daria Niciporuk, która pewnie wygrała swoją kategorię wagową w obu formułach i została uznana za najlepszą zawodniczkę Pucharu Polski kadetów w pointfightingu oraz Natalia Woińska – triumfatorka mocno obsadzonej kategorii wagowej do 55 kilogramów i jednocześnie najlepsza zawodniczka wśród juniorów w formule pointfighting. Bardzo dobrze wypadli również Adam Bachman i Stanisław Przybylski, którzy (również w formule pointfighting) zdobyli Puchar Polski.

– Cieszą też dwa brązowe medale Kacpra Zięby, który wciąż robi postępy i już dobija się do czołówki w naszym kraju – mówi Mariusz Niziołek, trener X Fight Piaseczno.
Największą niespodzianką, choć tym razem w negatywnym tego słowa znaczeniu, był z kolei brązowy medal Janka Bocheńskiego, który w walce półfinałowej uległ swojemu przeciwnikowi Bartoszowi Koziołowi z Jurajskiej Akademii Sportów Łazy.
– Było to ogromne zaskoczenie, gdyż Janek kontrolował przebieg pojedynku, a zarówno on sam, jak i narożnik był przekonany o zwycięstwie – nie kryje swojego rozczarowania Mariusz Niziołek. – Sędziowie jednak widzieli walkę inaczej, punktując 2:1 dla rywala i nasz reprezentant… odpadł z turnieju z brązowym medalem.

Był to już ostatni start naszych zawodników w tej części sezonu. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i przygotowania do zaległych Mistrzostw Polski kick-light we wrześniu oraz listopadowych Mistrzostw Europy w Czarnogórze.

Puchar Polski kadetów:
Adam Bachman – I m-ce w PF.
Stanisław Przybylski – I miejsce w PF.
Kacper Zięba – III m-ce w PF I LC .
Jan Bocheński – III m-ce LC.

Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów:
Daria Niciporuk – Mistrzyni Polski w PF I LC
Natalia Woińska – Mistrzyni Polski w PF.
Agata Kacprzak – Wicemistrzyni Polski w LC. III m-ce w LC,

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię