Z życzeniami dla 100-latki

1

6 marca podczas spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piasecznie, miała miejsce niecodzienna uroczystość. Piaseczyńscy słuchacze UTW wraz z Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Hanną Kułakowską – Michalak, przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Obłozą oraz przedstawicielami Centrum Kultury złożyli najlepsze życzenia Pani Janinie Pacholskiej, która świętowała 100 urodziny.

Pani Janina urodziła się 2 marca 1919 roku, pochodzi z rodu szlacheckiego Telszewskich herbu Abdank. Choć dzieciństwo spędziła w podwarszawskiej Radości to podczas okupacji hitlerowskiej przebywała w piaseczyńskim Gołkowie. Po wojnie zasiliła szeregi nauczycielstwa polskiego, wkładając całe serce w edukację dzieci i młodzieży na wsiach, m.in. w Wilczorudzie. Pracowała również w Polskim Czerwonym Krzyżu oraz w grójeckim szpitalu. Na terenie Piaseczna mieszka od roku 1980.

Życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz wielu kolejnych lat pełnych rodzinnego ciepła, radości i miłości, Wiceburmistrz Hanna Kułakowska- Michalak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza wręczyli jubilatce pamiątkową tabliczkę, kwiaty i kosz słodkości. Najlepsze życzenia złożyła także Zastępca Dyrektora Centrum Kultury w Piasecznie Katarzyna Biernadska – Hernik. Podczas spotkania nie obyło się bez wzruszeń. Pani Janina dla której uroczystość okazała się niespodzianką nie kryła łez radości i wewnętrznego poruszenia.

– Pomimo trudnych doświadczeń życiowych babcię cechuje serdeczność, życzliwość
i niespotykana radość życia. Wciąż lubi uczyć się nowych rzeczy. Regularnie uczęszcza na spotkania UTW, uczy się również języka angielskiego – Jubilatkę zachwalała obecna na sali wnuczka.

Gratulujemy wspaniałego jubileuszu!

Biuro Promocji i Informacji

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię