Za 540 dni będzie parking “Parkuj i jedź” przy stacji kolejowej

3

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na projekt i budowę parkingu „Parkuj i jedź” przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki. Wykonawca ma 540 dni na realizację inwestycji.

Dziś została podpisana umowa na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu przesiadkowego „Parkuj i jedź” przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki na linii radomskiej, w sąsiedztwie ulicy Karczunkowskiej.

Zadaniem zwycięzcy przetargu – spółki Delta, jest zaprojektowanie i wybudowanie jednopoziomowego parkingu przesiadkowego na nie mniej niż 138 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób z niepełnosprawnościami oraz nie mniej niż 40 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów. Na parkingu zostanie także zamontowane stanowisko do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych.

Wykonawca zaprojektuje też układ paneli fotowoltaicznych oraz zaproponuje możliwości wykorzystania innych ekologicznych rozwiązań, takich jak ogrzewanie wody poprzez panele słoneczne, pompy ciepła i gruntowe wymienniki ciepła.

P+R Warszawa Jeziorki będzie dogodnym miejscem do przesiadek do pociągów i autobusów dla mieszkańców części dzielnicy Ursynów oraz Piaseczna, Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziorny, Tarczyna, Prażmowa i Lesznowoli.

Wykonawca ma na wykonanie projektu i budowę 540 dni licząc od dnia podpisania umowy. Umowa opiewa na kwotę ok. 5,9 mln zł. Parking P+R Warszawa Jeziorki otrzymał dofinansowania z funduszy europejskich w wysokości 3,5 mln zł w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) na rozbudowę systemu parkingów „Parkuj i jedź”.

źródło:ztm

3 KOMENTARZE

  1. To jest rozwiązanie które powinno powstać u nas w Piasecznie, Zalesiu, Górze Kalwarii, Iwicznej. Miałoby to sens aby nie pchać się do Warszawy samochodami a do Jeziorek i tak trzeba swoje dostać.
    Państwo władza zamiast się przepychac, trzeba patrzeć nie tylko w perspektywie swojej kadencji i robić coś co ma daleka przyszłość.
    140 samochodów to przez Musiało rano przejeżdża w 8- 9 min. dlatego trzeba takich parkingów kilka porobić lub faktycznie bardzo duże.

  2. “Miałoby to sens aby nie pchać się do Warszawy samochodami” – gdyby Warszawa sfinansowała koszty parkowania, tak by kierowcy mogli zostawić swoje samochody za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię