Za kierownicą bez prawka, bez ubezpieczenia i po kielichu

2

TARCZYN Na Alei Krakowskiej w Tarczynie w ręce mundurowych wpadł kierowca daewoo. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu

Policjanci z Tarczyna w czasie nocnego patrolu zauważyli pojazd marki Daewoo, który jadąc Aleją Krakowską wskazywał, że może być prowadzony przez osobę nietrzeźwą. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Kierował nim 23-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego.
W czasie rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Zbadali mężczyznę alkomatem okazało się, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 23-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a daewoo, którym się poruszał nie miało wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC.
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Nie uniknie on teraz odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

2 KOMENTARZE

  1. Jak ten podpity cymbał trafi na sędziego Tuleje, to jeszcze z 200 000pln odszkodowania dostanie za ,,opresyjne,, działania policicj… A policjanci dokonujący kontroli zostaną usunieci z służby i postawienie przed dyscyplinarką… Niech Żyją Wole Sądy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię