Za morderstwo odpowie jak dorosła!

3

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA 17-letnia Martyna S. będzie odpowiadać, jak dorosła za brutalne zamordowanie 16-letniej Kornelii z Piaseczna – poinformował portal tvp.info. W najbliższym czasie nastolatkę przebadają biegli psychiatrzy. Grozi jej 25 lat więzienia, a 25-letniemu Patrykowi B., który wraz z nią jest podejrzany o udział w zbrodni nawet dożywocie.

– W postępowaniu dotyczącym zabójstwa K.K. sąd nie uwzględnił złożonego zażalenia, co oznacza, że Martyna S. odpowiadać będzie jak dorosła – powiedziała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zgodnie z prawem, nieletni może odpowiadać jak dorosły po ukończeniu 17. roku życia. W dniu zabójstwa Kornelii Martyna S. miała jeszcze16 lat. Siedemnaste urodziny miała dzień później. Pod pretekstem ich uczczenia zwabiła koleżankę na spotkanie, które zakończyło się morderstwem. Śledczy zwrócili się do Sądu Rejonowego w Piasecznie o zgodę, aby Maryna S. odpowiadała jak osoba dorosła. Sąd wyraził zgodę, ale obrona dziewczyny złożyła zażalenie na tę decyzję. Teraz postanowienie jest już prawomocne.

AB

czytaj więcej

3 KOMENTARZE

    • Naleźy zaznaczyć, ż „grozi”… Jest to maksymalnie możliwie długi wyrok, który koniec końców pewnie i tak nie zapadnie… Degeneraci i zwyrodnialcy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię