GÓRA KALWARIA Płock ponownie oczarował miłośników dwóch kółek. W historycznej stolicy Polski odbył się dziesiąty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów na rowerach górskich.


Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Płocka ósmy raz z rzędu. Na trasie uznawanej za jedną z najpiękniejszych na Mazowszu ścigało się pół tysiąca amatorów MTB. Kolorowe Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znalazło się przy hali widowiskowo-sportowej Orlen Arena w Płocku.

To taki prawdziwy klasyk Mazowsza – mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs – Trasa w Płocku przebiega szerokimi, twardymi duktami i wąwozami na wysokiej skarpie wiślanej. Interwałowa i pagórkowata z solidnymi jak na Mazowsze podjazdami i technicznymi zjazdami.

Zwycięzcy na dystansie 56 km

Na dystansie MAX zwyciężył Adrian Jusiński, przed Kamilem Kuszmidrem (obaj z TRW MTB Racing) i Łukaszem Bieleckim (Absolute Bikes RedIngo Team).

Wśród kobiet wygrała Izabela Żeszczyńska (Dirty40), wyprzedzając Barbarę Kleczaj (Go Sport AK Sped Team) i Magdalenę Kosko (Beat Bike Pro Relo Team).

Zwycięzcy na dystansie 33 km

Trasę MINI najszybciej pokonał Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), finiszując przed Tomaszem Strzemiecznym (Wysportowani Racing Team) i Rafałem Cichockim (Weso-Lucky Team).

W rywalizacji kobiet triumfowała niepokonana w tym sezonie Magdalena Kuszmider (Legionowo), która tym razem wyprzedziła Izabelę Kamińską (Patnet Team) i Katarzynę Skurę (Absolute Bikes RedIngo Team).

Zwycięzcy na dystansie 6,5 km

Dystans FAN należał do uczniów i uczennic szkół podstawowych. Wśród chłopców zwyciężył Jan Owczarek (Warszawski Klub Kolarski), przed Mateuszem Gwiazdą (Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team) i Jakubem Tomaszewskim (Timbud Team).

W gronie dziewcząt najlepsza była Katarzyna Praszczałek (Dynamik-ART), przed Natalią Dobrzyńską (Alltop Stag Team) i Weroniką Skrzyńską (Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Jak walka drużynowa?

W rywalizacji drużynowej w Płocku triumfował TRW MTB Racing, przed Absolute Bikes RedIngo Team i Mybike.pl. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Żeszczyńscy, przed Grucami i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą nadal Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Płocka, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Płocku, profesjonalnym sklepem i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.

Teraz ekipa Poland Bike opuszcza Mazowsze i zaprasza na niezwykle atrakcyjny weekend w Górach Świętokrzyskich. Już w sobotę 8 lipca w Starachowicach odbędzie się pierwsza, a zatem historyczna Starachowicka Strzała, wyścigi amatorów na rowerach szosowych i górskich. A dzień później w niedzielę 9 lipca – LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku z finałem Klasyfikacji Górskiej „Korona Świętokrzyska”. Obie miejscowości są oddalone od siebie o zaledwie 5 km.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię