Za „płytkie” parkingi pod sklepem. Czy zostaną zlikwidowane?

3

GÓRA KALWARIA Mieszkańcy zwracają uwagę na auta, które utrudniają wjazd w ulicę Generała Stefana Grota-Roweckiego.

– Miejsca są za płytkie i w przypadku gdy zaparkuje dłuższy samochód jego tył wystaje na ulicę – zwrócił jeden z mieszkańców podczas spotkania poświęconemu rozwojowi sieci monitoringu w Górze Kalwarii. – Czy policja robi coś w tej sprawie? – dopytywał mężczyzna, gdyż komisariat znajduje się przy tej samej ulicy kilkadziesiąt metrów dalej.
– To jest potężny problem – ocenił obecny na spotkaniu komendant straży miejskiej Robert Durka. – Parkujące auta nie pozostawiają minimalnej przestrzeni 1,5 metra dla pieszych. Być może by tam należało prowadzić zakaz zatrzymywania – zasugerował.
Rzeczywiście przy wjeździe na ul. Generała Stefana Grota-Roweckiego jest ciasno, ale parking służy klientom sklepu. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby takie wytyczenie miejsc parkingowych by nie parkowały prostopadle do ulicy, ale po skosie? Wówczas miejsca postojowe zrobiłby się dłuższe i nie kolidowałby z ruchem, ani nie przeszkadzały pieszym.

Adam Braciszewski

3 KOMENTARZE

  1. Bo na Grota Roweckiego ulica powinna byc droga jednokierunkowa od Kilinskiego do Pijarskiej , wtedy i problem z przejechaniem ta ulica by zniknal.

    Zakaz wjazdu od Pijarskiej i po problenie!!!

  2. Policja niech przepędza kierowców z od bankomatu przy Pijarskiej ,a ostatnio na Wierzbowskiego nie da się tam skorzystać ze ścieżki rowerowej !

  3. “Parkujące auta nie pozostawiają minimalnej przestrzeni 1,5 metra dla pieszych. ”
    Czy ten pan wie co mówi ?
    Niech idzie na Strażacką ,to ta ulica co od Pijarskiej idzie w stronę kina znak szczególny “kostka” brukowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię