Za rok wykąpiesz się pod palmami nie wyjeżdżając z kraju

0

PIASECZNO Niespełna rok – wedle zapewnień inwestora – dzieli nas do otwarcia wielkiego parku wodnego Suntago Wodny Świat we Wręczy koło Mszczonowa. W ubiegłym roku prace budowlane znacznie się posunęły, w tym roku jeszcze przyśpieszą, aby obiekt mógł powitać pierwszych gości


Budowa największego zadaszonego parku wodnego rozpoczęła się w maju 2017 roku. Początkowo skupiała się na elementach podziemnych kompleksu. Dopiero w drugiej połowie minionego roku obiekt zaczął rosnąć w oczach. W podsumowaniu tego, co już udało się zrobić, inwestor informuje, że wykonał odwiert termalny głęboki na 2 km, z którego czerpana będzie woda do ogrzewania basenów (o powierzchni około 1000 m kw.) oraz budynków. Kontynuowane są roboty w strefie Jamango Wodna Dżungla, gdzie znajdą się 32 wodne zjeżdżalnie – pierwsze z nich już są montowane na zewnątrz budynku.

Łącznie na placu budowy wylano 37 tys. m sześć. betonu i wykorzystano 5 tys. ton stali (to połowa wagi paryskiej Wieży Eiffla), wykonano też drogi dojazdowe. W minionym roku do szklarni w Holandii przewieziono 700 palm z Malezji, Florydy i Kostaryki, które zostaną posadzone wokół basenów.

W minionym roku we Wręczy wystartowała również budowa osiedla 100 domków Suntago Village typu Cabaña. dla tych, którzy będą chcieli pozostać we Wręczy, oddalonej o godzinę jazdy z Piaseczna, nieco dłużej. W ramach projektu powstanie także strefa zabaw dla dzieci, strefa przeznaczoną do wspólnego grillowania, centralny budynek z recepcją oraz mini-sklepem. Kolejne 100 domków zostanie dodanych w drugiej fazie projektu.

Ruszyły też prace związane z budową hotelu. Na drugą połowę 2021 roku planowane jest ukończenie realizacji pierwszej fazy duetu hotelowego składającego się z dwóch niezależnych czero- i pięciogwiazdkowych obiektów połączonych wspólnym atrium. Oba ulokowane będą niedaleko jeziora dostępnego dla gości. Hotele łącznie będą oferować ponad 700 miejsc noclegowych dla osób odwiedzających Suntago Wodny Świat, jak również uczestników konferencji, szkoleń, wystaw artystycznych, targów oraz koncertów.

Fot. Park of Poland

Więcej o inwestycji pisaliśmy tu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię